Błyszczyk


Błyszczyk to kosmetyk, którego nie może zabraknąć tego lata w każdej kosmetyczce, w związku z tym należy wiedzieć, jak go używać.
Błyszczyk występuje często w tubce i posiada gąbeczkę do jego rozprowadzania na ustach. Szybki sposób jego aplikacji sprawia, że ma on rzeszę zwolenniczek. Może występować także w postaci zbliżającej go do dezodorantu w kulce, jest to tak zwany roll-on. Wreszcie błyszczyk może być zgromadzony w słoiczku, z którego jest wydobywany przy użyciu pędzelka lub palca dlatego.

Kosmetyk ten, jak sama nazwa mówi, nadaje ustom pięknego połysku i delikatnie je powiększa. Aby jednak błyszczyk użyć, usta muszą być wypielęgnowane. Na popękanych efekt nie będzie zbyt ładny. Aby więc przygotować usta do nałożenia błyszczyku, należy je masować delikatną szczoteczką lub używać pomadki ochronnej o właściwościach nawilżających.

Lekka konsystencja błyszczyku sprawia jednak, że nie utrzymuje się zbyt długo na ustach, toteż musi być dość często nakładany https://pl.wikipedia.org/wiki/Jad_kie%C5%82basiany. Czas jego świetności możemy jednak wydłużyć jeśli przed nałożeniem błyszczyku nałożymy na usta odrobinę pudru czy obrysujemy wargi konturówką w naturalnym kolorze. Możemy także najpierw pomalować usta pomadką a następnie na ich środek zaaplikować błyszczyk, który utrzymuje się dłużej, jeśli nałożony jest pędzelkiem. Metoda mieszania sprawdza się nie tylko z użyciem błyszczyku i pomadki.

Błyszczyk można połączyć również z cieniem do powiek i tak gotową mieszankę nanieść zarówno na usta, jak i powieki. Jeśli błyszczyk jest transparentny, można go zastosować na dekolcie, ramionach czy policzkach w zastępstwie różu.

Wśród błyszczyków na topie w sezonie wiosna/lato 2009 wymienić można błyszczyki w kolorze pomarańczowym, brzoskwiniowym, kakaowym oraz orzechowym. W związku z panującym trendem kolory powinny być zdecydowane, wyraziste i widoczne, dlatego nie zaszkodzi, jeśli na specjalne okazje kupisz błyszczyk w kolorze fuksji a nawet ostrej czerwieni.

Rate this post