Czym jest bielactwo?


Bielactwo jest to choroba występująca na skórze, jej objawianie się wynika z zaniku pigmentu, co powoduje powstawanie białych plam w różnych partiach ciała. W momencie kiedy komórki ludzkie przestaną produkować melaninę (odpowiedzialną za pigment) białe plamy coraz intensywniej pojawiają się na ciele. Mimo wszystko nie jest to choroba niebezpieczna, natomiast mająca duży wpływ na dyskomfort psychiczny osoby, która zmaga się z problemem występowania białych plam w widocznych miejscach.

Istnieje kilka odmian bielactwa, a mianowicie wrodzone częściowe, a także uogólnione, oraz bielactwo nabyte, które dotyka bardzo wiele osób na całym świecie, dlatego też szczególny nacisk zwrócimy na to odmianę choroby skóry.

Przyczyny bielactwa nabytego są w 100% trudne do określenia, dlatego uważa się następujące czynniki, za takie, które mogą mieć duży wpływ na jego powstawanie:

– Zaburzenia układu nerwowego wynikające z dramatycznych przeżyć z przeszłości, bądź też życie w ciągłym stresie;

– Problem wynikający z dysfunkcji mechanizmów oksydacyjnych, przez co produkty metabolizmu biorące udział w syntezie melaniny mogą powodować uszkodzenia barwników skóry;

– Zaburzenia w układzie immunologicznym przez co dochodzi do uszkodzenia melanocytów paktwluszczycy.pl. Przykładem takiego zaburzenia jest między innymi łysienie plackowate.

Ponadto osoby, które są chore na cukrzyce, mają problemy z tarczycą czy też występuje u nich niedokrwistość złośliwa, są poważanie narażone na występowanie bielactwa nabytego.

Objawy Bielactwa występują przeważnie u osób młodych między 10 a 20 rokiem życie, ale czasami pojawia się także u osób zdecydowanie starszych.

Istnieją trzy odmiany bielactwa nabytego, a dokładniej bielactwo w formie segmentowej, występuje zawsze po jednej stronie ciała, bielactwo zwykłe, które występuje na ciele w sposób symetryczny na różnych obszarach ciała, a także bielactwo całkowite, które objawia się praktycznie na wszystkich obszarach ciała gis.gov.pl.

Plamy białe mogą pojawiać się nagle, bądź też stopniowo. Nie są bolesne, a także nie powodują żadnego zagrożenia dla życia, natomiast bardzo źle wpływają na wygląd estetyczny skóry, w szczególności kiedy narażone są na promienie słoneczne.
Bielactwo nabyte najczęściej objawia się w takich obszarach jak głowa, twarz, skóra narządów płciowych, stopy, łokcie, czy też kolana www.dermnetnz.org.

Leczenie Bielactwa jest zależne od poziomu występowania białych plam na ciele. Powszechnie stosuje się terapię światłem (UV) odbywa się to wiele miesięcy, niestety często efekty nie są zadowalające, dlatego też wiele osób decyduje się na leczenie poprzez naturalne preparaty ziołowe, które przy regularnym stosowaniu mogą poprawić zdecydowanie wygląd skóry, a na pewno świetnie wpływają na zatrzymanie procesu powstania kolejnych plam białych na ciele. Obecnie ocenianym jako najbardziej skuteczny jest preparat Vitiligel, który skutecznie zwalcza objawy bielactwa, jednocześnie poprawiając przy tym kondycję skóry.

Rate this post