Dieta Dukana – kompleksowy opis diety


Obecnie otyłość uważana jest za chorobę cywilizacyjną dwudziestego pierwszego wieku. Dotychczas powstało wiele diet i metod odchudzania ale jak łatwo się domyślić nie każda może stać się skuteczna oraz nie stworzono diety, która każdemu mogła by odpowiadać. Co najgorsze otyłość wcale nie jest problemem, który maleje lecz w coraz to szybszym tempie wzrasta, szczególnie w krajach wysoko rozwiniętych.

Duża ilość diet, porad co mamy jeść, a czego nie, jak prowadzić swój tryb życia często doprowadza zwykłego człowieka do obłędu i totalnego zdezorientowania, które z kolei prowadzi do tego, że utwierdza się w nas przekonanie, że żadna dieta tak naprawdę nie jest skuteczna. Prawda jest taka, że jedynie niewielki odsetek wszystkich diet i porad jest warta naszego czasu.

Jedną z tych diet, na którą warto zwrócić naszą uwagę jest dieta Doktora Pierra Dukana, inaczej nazywana też dietą Protal pl.wikipedia.org. Szczegółowe informacje na temat tej diety możemy znaleźć w książce Dr Pierre Dukana „Nie potrafię schudnąć” lub tutaj, na tej stronie w dalszych częściach. Dieta polega głównie na wpojeniu do swojej głowy nowych nawyków żywieniowych, a nie na morderczych ćwiczeniach i wyrzekaniu się posiłków w ciągu dnia. Nic z tych rzeczy, dieta proteinowa jest dietą łagodną, dietą, która wymaga od nas jedynie silnej woli i czasu. Przede wszystkim dieta ta nie powoduje tak zwanego efektu jo-jo.

Tak więc jeżeli masz chęć zrzucić trochę zbędnych kilogramów w sposób trwały i jak najbardziej skuteczny to zapraszam do dalszej lektury na tej stronie, dowiesz się między innymi na czym polega dieta Dukana (dieta Protal), jakie są jej wady oraz przede wszystkim jakie zalety. Znajdziesz tutaj także wiele innych przydatnych informacji na temat diety proteinowej.

Książka ta kompleksowo, w przystępny sposób opisuje wszelkie zagadnienia związane z dietą białkową. Jest to prawdziwa skarbnica wiedzy, którą każda osoba rozpoczynająca swoją przygodę z dietą powinna przeczytać od deski do deski. Szczególnie, że cena tej pozycji nie jest wygórowana pl.wikipedia.org. Kosztuje w granicach 20 zł i jest to wydatek, który zwróci się z nawiązką w postaci utraty zbędnych kilogramów.

Nasz portal jest niejako wprowadzeniem w świat diety Dukana. Chcemy przybliżyć zasady tej diety i namówić Państwa do odchudzania właśnie tą metodą, którą uważamy za najskuteczniejszą. Prosimy pamiętać jednak, że każdy organizm jest inny i przed rozpoczęciem diety najlepiej przedyskutować to z lekarzem.

Rate this post