Impotencja – dlaczego?


Coraz częściej mówi się o rodzajach i przyczynach wielu chorób. Polacy starają się leczyć na własną rękę, jednak niektóre dolegliwości to nadal temat tabu. Są one często ignorowane, a dla osób na nie cierpiących są powodem wstydu i skrępowania. Przykładem takiego zaburzenia jest impotencja. Cierpi na nią duży odsetek mężczyzn, jednak nie lada wyzwaniem jest, aby przekonać ich do wizyty u lekarza. Warto wiedzieć, że szybko wykryta impotencja w łatwy sposób może zostać wyleczona goji cream.

Impotencja – przyczyny:

Zacznijmy jednak od tego czym jest impotencja i jakie są jej przyczyny. Najogólniej mówiąc jest to problem z osiągnięciem lub utrzymaniem erekcji, a także z przedwczesnym wytryskiem lub jego brakiem. Gdzie zatem leży przyczyna męskich kłopotów? Otóż jest to rozległy problem, który może być spowodowany zarówno przez inne choroby m. in.:

  • cukrzycę,
  • choroby układu krążenia,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • miażdżycę naczyń –

Choroby te wydłużają czas potrzebny do osiągnięcia wzwodu, odpowiadają za jego  niepełne stwardnienie, bądź przedwczesny spadek libido pl.wikipedia.org. Możemy mieć do czynienia z impotencją neurogenną – kiedy mężczyzna ma problem z kręgosłupem, w którym to znajduje się ośrodek odpowiedzialny za erekcję. Zaburzenia neurologiczne również mają związek z impotencją. Kolejną przyczyną mogą być zmiany hormonalne. Zbyt mała ilość testosteronu wpływa na jakość i ilość nasienia, co może powodować opóźnienie lub brak ejakulacji. Innym typem impotencji jest ta, na tle psychologicznym – cierpią na nią szczególnie młodzi mężczyźni, którzy krępują się przed nową partnerką, obawiają się ośmieszenia, negatywnych reakcji lub mieli nieprzyjemne doświadczenia w swoim życiu intymnym, co może rzutować na dalsze relacje z partnerkami. Niekorzystnie wpływa również przemęczenie organizmu i zbyt rozrywkowy tryb życia (za duża ilość alkoholi i innych używek).

Najczęstszą przyczyną jest konwergencja powyższych. W grę wchodzi wtedy zarówno wiek, stres, problemy zdrowotne, ale także sprawa najważniejsze dla mężczyzny – podejście partnerki do problemu i okazanie zrozumienia. 

Rate this post