Pięć roślin pomagających schudnąć


W obecnych czasach osoby otyłe i cierpiące na nadwagę mają możliwość skorzystania z wielu metod, które przyczyniają się do zdecydowanej redukcji masy ciała. Wśród wspomnianych metod można wyróżnić metody inwazyjne, które polegają na zabiegu zmniejszeniu żołądka. Niemniej podkreślamy, iż można tutaj wyróżnić rozwiązania wykorzystujące osiągnięcia farmakologiczne, które nieustannie zyskują coraz większe grono zadowolonych odbiorców. Niezmiernie popularne w ostatnim czasie cieszą się preparaty ziołowe.

Chcąc pomóc w dokonaniu odpowiedniego wyboru najlepszych rozwiązań zdecydowaliśmy się przedstawić 5 roślin, których ekstrakty są najpopularniejszymi składnikami homeopatycznych tabletek odchudzających. W poniższym zestawieniu można znaleźć rośliny które poprzez zawartość naturalnych składników zwiększają zdolność organizmu do bezpiecznego i skutecznego spalania tkanki tłuszczowej.

1. Ekstrakt z zielonej kawy

Skuteczność wpływu wyciągu z zielonej kawy została potwierdzona licznymi badaniami naukowymi. Należy jednak mieć na uwadze, że to nie wpływ kofeiny ma znaczenie podczas odchudzania. Jest to związane z tym, iż w zielonej kawie jej po prostu nie ma https://pl.wikipedia.org/wiki/G%C5%82%C3%B3d. Substancją wpływającą na proces odchudzania jest kwas chlorogenowy, który w znacznym stopniu ogranicza wchłanianie cukrów w przewodzie pokarmowym, dzięki czemu organizm zaczyna wykorzystywać zgromadzone w tkankach zapasy tłuszczu. Kwas chlorogenowy poprzez swoje właściwości doskonale pobudza aktywność metaboliczną wątroby, która spala więcej tłuszczu. Dlatego też, nie ma się co dziwić, iż liczne badania potwierdzają skuteczność tabletek odchudzających zawierających ekstrakt z nasion zielonej kawy.

Niemniej musisz zdawać sobie sprawę, iż ekstrakt z zielonej kawy nie sprawi, że w mgnieniu oka pozbędziesz się nadmiernych kilogramów. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty niezbędne okazuje się połączenie przyjmowania zielonej kawy, jak również zmienionego stylu życia, który polega na zwiększeniu aktywności fizycznej. Jednocześnie podkreślamy, iż konieczne okazuje się wybieranie produktów pochodzących od sprawdzonych producentów, ponieważ jedynie to gwarantuje wysoką jakość i skuteczność.

2. Hoodia gordonii

Hoodia gordonii to roślina w postaci łodygowatych, kaktusokształtnych sukulentów, które można spotkać w pustynnych rejonach Afryki. Hoodia gordonii sięgają do około 1 m wysokości, a ich kwiaty wydzielają bardzo intensywny zapach https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaburzenia_od%C5%BCywiania. Hoodia gordonii została doceniona już wiele lat temu. Rdzenni myśliwi zamieszkujący tereny, na których rosła roślina spożywają jej łodygi, co znacząco zmniejsza poczucie głodu. Niemniej podkreślamy, iż wiele preparatów zawierających Hoodia gordonii zawierają Hoodia jedynie w nazwie.

3. Damiana (Turnera diffusa)

Nazwa tej rośliny pochodzi od św. Damiana- aptekarza. Roślinę tą można znaleźć między innymi w Ameryce Południowej, Środkowej, na Karaibach i w południowej części Ameryki Północnej. Wyciąg rośliny Damiana zyskał zastosowanie do produkcji wielu leków, w tym preparatów na potencję. Niemniej największą zaletą tej rośliny jest to, iż wyciąg z tej rośliny ma dobroczynny wpływ na układ pokarmowy, ponieważ poprawia perystaltykę jelit oraz przyspiesza przemianę materii, co prowadzi do redukcji masy ciała i nagromadzonej w różnych częściach ciała tkanki tłuszczowej.

4. Gymnema sylvestris

Roślina ta swoje korzenie ma w Afryce, gdzie znalazła zastosowanie w medycynie ajurwedyjskiej. Aby zapoznać się z właściwościami tej rośliny, została ona poddana licznym badaniom, które wykazały, że preparaty zawierające wyciąg z Gymnema sylvestris wpływają na regulację poziomu cukru we krwi. Dlatego też, nie ma się co dziwić, że jej przyjmowanie jest zalecane osobom ze zdiagnozowaną cukrzycą. Co więcej roślina ta wpływa na ograniczenie wchłaniania cukru i zmniejszenie apetytu.

5. Wodorosty morskie

Wodorosty morskie zaliczane są do roślin bogatych w wiele związków mineralnych, wśród których na szczególną uwagę zasługuje jod. Zastanawiasz się, jaki jod może mieć wpływ na nasz organizm? Niedobór jodu odbija się na naszym zdrowiu, gdyż jego niedobór może prowadzić do niedoczynności tarczycy. A złe funkcjonowanie tego narządu jest często przyczyną otyłości wśród naszego społeczeństwa.

Rate this post