Skóra w dobrej formie


Nawilżona, o ładnym kolorycie, bez zmarszczek i przebarwień zdobi i spełni a wszystkie swoje funkcje. Jeśli będziemy ją pielęgnować i badać jej stan u dermatologa zachowa zdrowie do późnych lat.

Jest naszym największym organem. Ma około 2 m kwadratowych powierzchni, 1-4 mm grubości i jest równie ważna jak serce, czy płuca. To nie tylko płaszcz ochronny dla organizmu. Skóra pełni też wiele ważnych funkcji fizjologicznych. Przede wszystkim jest barierą dla czynników zewnętrznych, chroni nas przed mrozem i upałem, zanieczyszczeniami i substancjami chemicznymi znajdującymi się np. w wodzie.Za pośrednictwem znajdujących się w niej receptorów i połączeń nerwowych wysyła do mózgu sygnały, które pozwalają dostosować się naszemu ciału do warunków zewnętrznych, informuje o odczuwaniu bólu i przyjemności.

Dzięki gruczołom potowym reguluje temperaturę ciała, a z pomocą gruczołów łojowych natłuszcza je i nawilża https://pl.wikipedia.org/wiki/Z%C5%82uszczanie_nask%C3%B3rka. W ten sposób usuwa także z organizmu szkodliwe produkty przemiany materii. Trwa w niej nieustanna produkcja nowych komórek, które zastępują te martwe i zużyte, tworzące zewnętrzną warstwę rogową naskórka. Wszystkie te zadania skóra spełnia przez całe życie.

Jednak z upływem lat jej możliwości zmniejszają się, ograniczane przez niszczące działanie czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Na szczęście możemy znacznie spowolnić ten proces i zadbać o dobrą formę naszej skóry.

Z wizytą u lekarza

Podstawą jest prawidłowa pielęgnacja skóry. Ochrona przed promieniami słonecznymi i stosowanie właściwych kosmetyków. Skąd jednak mamy wiedzieć, czego potrzebuje nasza skóra? Dowiemy się tego od dermatologa. Powinniśmy odwiedzać go profilaktycznie dwa razy do roku. To on powie nam jak funkcjonuje nasza skóra, jaki typ cery mamy, w jakim jest ona stanie, jakich kosmetyków potrzebuje i co powinni-śmy robić, by zachować jej zdrowie oraz dobrą formę jak najdłużej.

Zacznijmy już dziś. Do końca maja trwa akcja „Dni Zdrowej Skóry” Vichy Laboratoires we współpracy z Polskim Towarzystwem Dermatologicznym https://pl.wikipedia.org/wiki/Mikrodermabrazja. W 10 dużych miastach w Polsce w klinikach, przychodniach i prywatnych gabinetach dermatologicznych każdy może skorzystać z bezpłatnej konsultacji lekarskiej. Specjalista – dermatolog oceni stan skóry twarzy, podpowie jak ją chronić i pielęgnować oraz jaki rodzaj preparatów kosmetycznych będzie dla niej najlepszy. By wziąć udział w akcji i skorzystać z bezpłatnej porady dermatologicznej wystarczy zadzwonić pod numer infolinii: 0802-14O-140 i umówić się na badanie.

Oprócz tego, by upowszechniać wiedzę o skórze, również w maju zostanie uruchomione Centrum Zdrowej Skóry. Będzie ono stać w najbardziej ruchliwych punktach Krakowa, Warszawy i Gdańska.

W Centrum będzie można porozmawiać z dermatologami i farmaceutami, którzy doradzą jak dbać o skórę.

Rate this post