Uroda spod prysznica. Pielęgnacja w czasie kąpieli


Do niedawna tylko myły, teraz nawilżają, regenerują i oczyszczają. Dostosuj kosmetyki pod prysznic do Twoich potrzeb!

Przewagą brania prysznica nad moczeniem się w wannie jest to, że możemy wykorzystać ten czas na liczne zabiegi pielęgnacyjne. Depilacja, peeling czy wreszcie relaks w otoczeniu odprężających zapachów – to wszystko zrobisz w zaciszu swojej łazienki.

Pielęgnacja skóry wymagającej

W zależności od tego, w jakim stanie jest Twoja skóra, możesz wybrać preparaty pod prysznic, które poprawią jej kondycję.

Skóra dojrzała

Wymaga stymulacji, by odnowa komórkowa zachodziła szybciej pl.wikipedia.org. Dlatego konieczne będzie regularne złuszczanie – najlepiej gotowymi peelingującymi żelami pod prysznic. Możesz też naturalnie użyć soli morskiej wymieszanej z oliwą.

Z kolei peeling z kawy mielonej wymieszanej z oliwką ujędrni i zmniejszy widoczność skórki pomarańczowej. Na co dzień potrzebujesz odpowiedniego nawilżenia, więc doskonale sprawdzi się balsam pod prysznic – dzięki niemu Twoja skóra będzie zabezpieczona przed utratą wilgotności jaki.

Skóra sucha

Szczególnie zimą może nam doskwierać wrażenie, że mamy skórę jak papier. To z powodu suchego powietrza, które pozbawia nasz organizm wody. W takim wypadku dobrze jest zastosować olejek pod prysznic, który pomoże odbudować barierę lipidową naskórka, co umożliwi zatrzymanie w nim wilgoci.

Jeśli Twoja skóra jest sucha z natury, najlepiej będzie, jeśli skorzystasz z preparatów przeznaczonych do skóry wrażliwej, czyli emolientów. Nie zawierają mydła i kompozycja związków w nich zawartych odwzorowuje skład naturalnych warstw ochronnych wytwarzanych przez organizm pl.wikipedia.org.

Skóra wrażliwa

Wymaga więcej troski, bo też skłonna jest do alergii i podrażnień. Z nią najlepiej nie eksperymentować i korzystać z aptecznych preparatów do pielęgnacji na bazie emolientów. Unikajmy też mydeł w kostce, bo ile by substancji nawilżających nie zawierały, to i tak pozostawią nas z wrażeniem suchości naskórka.

Rate this post