Walka z nadwagą


Nadwaga – jedna z poważniejszych chorób cywilizacyjnych – polega na zwiększonej masie ciała, którą powoduje nagromadzenie zbyt dużej tkanki tłuszczowej. Nadwaga jest chorobą groźną poprzez powikłania jakie ma możliwość spowodować. Bywa też przyczyną powstawania innych chorób. Najczęstsze schorzenia spowodowane nadwagą to choroby serca, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, choroby układu kostno-stawowego, a wręcz choroby nowotworowe. Oczywistym jest więc, że utrzymanie prawidłowej masy ciała – nawet wtedy, kiedy jest to szczególnie trudne – jest bardzo istotne. Nadwaga to nie tylko problem związany z nieestetycznym wyglądem, to przede wszystkim stan zagrożenia zdrowia i życia.

Zalety pozbycia się nadwagi

Pomimo, że o tych zagrożeniach coraz głośniej mówi się w mediach i zapewne dotarły do świadomości wielu osób dotkniętych nadwagą, wciąż niewielu jest takich, którzy podejmują wysiłek związany z odchudzaniem. Tymczasem pozbycie się zbędnych kilogramów może okazać się zbawienne w skutkach black late kawa odchudzająca. Nie tylko ułatwi codzienne życie i funkcjonowanie, w którym staniemy się dużo sprawniejsi, ale poprawi samopoczucie i polepszy funkcjonowanie pracy naszego organizmu. Niestety, chłopcy i dziewczęta dotknięte nadwagą posiadają częściej za sobą kilkanaście lub kilkadziesiąt lat złych nawyków żywieniowych. Faktycznie, niełatwo po tak długim czasie zmodyfikować te przyzwyczajenia. Zwykle wynikają one z uwarunkowań genetycznych , a dodatkowo sposobu, w jaki byliśmy odżywiani poprzez rodziców jako dzieci. Czynników wywołujących nadwagę jest znacznie więcej. Te wymienione posiadają decydujący wpływ na nasz sposób odżywiania się. Chłopcy i dziewczęta z dużą nadwagą raczej nie uporają się ze swoim dylematem własną pracą. Nie obędą się bez pomocy specjalisty, który pomoże przejść przez ten ciężki proces utraty kilogramów możliwie bezboleśnie.

womens mouth with a tape measure in it

Diametralną zmianę w sposobie dostarczania organizmowi energii można porównać z nagłą przeprowadzką w zupełnie inne kulturowo miejsce na globu. Przez bardzo długi czas czulibyśmy się w nowym środowisku nieswojo, obco, ze 100% pewnością bylibyśmy rozdrażnieni i zirytowani. Przystosowanie się do nowej sytuacji zajęłoby nam dość dużo czasu. A pewnie znaleźliby się tacy, którzy nie potrafiliby w ogóle się dostosować do „nowego” życia i powróciliby na „stare śmieci”. Nikt wszak nie lubi przeróbek. Tak samo jest z odchudzaniem osób z nadwagą. Po kilkudziesięciu latach spożywania kalorycznych posiłków, przeniesieni nagle w świat warzyw i owoców, czują się zdezorientowani i rozdrażnieni. Uczucia jakich doświadczają dalekie są od komfortu.

W dużej liczbie przypadków również nie przemawiają do nich racjonalne argumenty. śpiesznie się zniechęcają i dochodzą do wniosku, że odchudzanie nie jest dla nich, przyznają, że przyzwyczaili się już do siebie w nieco większym wydaniu i jest im z ich tuszą dobrze.

Rate this post