Zaburzenie funkcji seksualnych – przedwczesny wytrysk


Przedwczesny wytrysk to zaburzenie seksualne występujące u ponad 30% mężczyzn. W większości przypadków występuje tylko krótkofalowo i jest efektem stresu lub zmęczenia. Jeżeli przedwczesny wytrysk pojawia się regularnie należy rozpocząć leczenie farmakologiczne. Średni czas potrzebny do osiągnięcia ejakulacji wynosi około 7 minut. Jeżeli wytrysk następuje w czasie krótszym niż dwie minuty wówczas jest klasyfikowany jako dysfunkcja seksualna pl.wikipedia.org.

Przedwczesny wytrysk

  • Trudny do zdiagnozowania
  • Może dotyczyć 30% mężczyzn
  • Wymaga leczenia farmakologicznego

Czy mam przedwczesny wytrysk?

Przedwczesny wytrysk jest diagnozowany w zależności od dwóch parametrów: czasu potrzebnego do osiągnięcia ejakulacji oraz częstotliwości zaburzeń. Gdy ejakulacja pojawia się już po około 120 sekundach od rozpoczęcia stymulacji i sytuacja ta powtarza się podczas połowy zbliżeń, bez wątpienia u mężczyzny można rozpoznać przedwczesny wytrysk.

Jeżeli zostanie zdiagnozowany problem, wtedy można rozpocząć skuteczną kurację lekiem Priligy, którego działanie jest w stanie nawet o 300% przedłużyć czas potrzebny do osiągniecia ejakulacji.

                                         przyczyny-impotencji

Jakie mogą być przyczyny przedwczesnego wytrysku?

  • uszkodzenie rdzenia kręgowego (przyczynia się do zaburzenia pracy układu nerwowego, który jest również odpowiedzialny  za kontrolę ejakulacji)
  • choroby naczyń krwionośnych,
  • zaburzenia neurologiczne, takie jak: stwardnienie rozsiane i neuropatie obwodowe,
  • nieprawidłowości urologiczne: zapalenie gruczołu krokowego (prostaty).
  • choroba tarczycy (zaburzenie wydzielania hormonów w organizmie, które ma miejsce podczas nadczynności lub niedoczynności tarczycy nie pozostaje obojętne na regulację ejakulacji)
  • nadciśnienie tętnicze (zwiększony przepływ krwi skraca czas potrzebny do osiągnięcia wytrysku)

Specjaliści twierdzą, że znaczący wpływ mają również przyczyny jatrogeniczne, do których zalicza się zażywanie środków dopaminergicznych, leków na impotencję zawierających sildenafil. Zgubny wpływ na długość ejakulacji ma również przyjmowanie środków odurzających, takich jak: kokaina, amfetamina. Ich stosowanie  wiąże się z zaburzeniem naturalnego cyklu wydzielania dopaminy. Badania naukowe wykazały, że nawet palenie papierosów w dużej mierze przyczynia się do zaburzeń potencji i ejakulacji.

Rate this post