Szukaj
Close this search box.

3 najważniejsze zalety wycinania laserem

ciecie cnc

Spis treści

Wycinanie laserem to technologia, która zdecydowanie pozwala na to, aby osiągnąć najlepszy efekt oraz uzyskać np. części do maszyn i urządzeń, dzięki którym możliwe będzie ich profesjonalne użytkowanie. Laser o dużej mocy, bez problemu poradzi sobie ze wszystkimi rodzajami blach, cięcie będzie dokładne, bez zmiany parametrów technicznych materiału. Z efektu końcowego na pewno będziemy bardzo mocno zadowoleni, będziemy cieszyć się również idealnie dopasowanymi elementami.

Chcąc dysponować bardzo dobrze przygotowanymi elementami do maszyn oraz do urządzeń, przede wszystkim powinniśmy dysponować odpowiedniej jakości projektem oraz prototypem. Musimy dokładnie wiedzieć, na czym nam zależy, jakich efektów oczekujemy, z jakich materiałów mają być wykonane części, jakie mają mieć parametry techniczne.

Jednym ze sposobów, dzięki któremu będziemy mogli bez problemu osiągnąć odpowiedni efekt, jest wycinanie blach. To technologia, dzięki której możemy bez żadnych komplikacji przygotować blachę oraz innego rodzaju materiały dokładnie tak, jak chcemy. Ważne jest to, że obróbka nie zajmuje dużo czasu oraz jest precyzyjna.

Krótki czas na otrzymanie odpowiednich części

Do wykonywania cięcia laserowego, cięcia blach, zdecydowanie należy wykorzystać dedykowany laser. Powinien się on charakteryzować maksymalnie dużą przestrzenią roboczą oraz precyzyjnym działaniem wiązki. Dzięki odpowiedniej automatyce oraz zaprogramowaniu lasera, ciecie będzie maksymalnie precyzyjne, maksymalnie skróci się również tempo pracy.

Zobacz także: https://notorius.pl/nietypowe-czesci-do-maszyn-mozna-je-wykonac-przy-pomocy-ciecia-laserem/

Precyzja wykonania

Laser, który używany jest do wycinania blach oraz innych materiałów, przede wszystkim ma mieć małą wiązkę, ale charakteryzować się bardzo dużą mocą. Dzięki temu precyzja cięcia będzie bardzo duża. Nie będzie mowy o zmianie parametrów technicznych materiału, o niszczeniu krawędzi, ich szarpaniu. Z jednego arkusza blachy, wykonamy maksymalną ilość elementów.

Oszczędność materiału

W zależności od tego, z jakim materiałem mamy do czynienia, musimy zainwestować odpowiednią ilość środków w zakup blach. W dobie rosnących cen, jest ważne, aby po pierwsze zastosować dedykowany materiał, o dobrych parametrach, z drugiej zaś, nie marnować materiału. Tu precyzja cięcia oraz walory stosowania cięcia laserowego, mają zasadnicze znaczenie. Ograniczamy praktycznie do zera odpady, nie marnujemy pieniędzy.

Powiązane artykuły