5 obowiązkowych kryminałów, których nie możesz pominąć!

kryminaly

Spis treści

W co zaopatrzyć się na wakacyjną plażę lub długie jesienne wieczory? Sensacja sprawdzi się zawsze, dlatego przekonaj się, po jakie tytuły sięgać, jeśli potrzebujesz podnieść sobie adrenalinę i zabawić się w detektywa. Kryminały to gatunek, który wciąga, jak żaden inny! Od prawdziwego hitu nie będziesz mógł się oderwać.

Stephen King, Camilla Läckberg czy Katarzyna Bonda? Wybór jest naprawdę spory, bo kryminały to dział literatury cieszący się niezwykłą popularnością (sprawdź najnowsze trendy https://matfel.pl/pol_m_Ksiazki_Kryminal-2156.html).

Tajemnicze morderstwa, skomplikowane intrygi oraz wspaniali bohaterowie, którzy próbują rozwikłać trudne zagadki to szalenie ciekawe fabuły sensacyjnych powieści, dlatego są tak popularne, zarówno napisane przez polskich, jak i zagranicznych autorów. Sprawdź, które są bestsellerami.

  1. Aghata Christie – ponadczasowa klasyka gatunku

Agatha Christie to najbardziej znana autorka powieści kryminalnych na całym świecie. Popularność jej książek wynika z ponadczasowych historii sensacyjnych, nagłych zwrotów akcji i skomplikowanych zagadek. To doskonała literatura, napisana z dużym smakiem. Warto przeczytać „Morderstwo w Orient Expressie”, ale nie mniej intrygująca jest seria z Herkulesem Poirot – belgijskim oficerem policji, który po I wojnie światowej przeniósł się do Anglii, gdzie rozpoczął karierę prywatnego detektywa.

  1. Harlan Coben – seria powieści o Myronie Bolitarze

„Mistyfikacja” wydana w 1990 r. to powieść, w której owdowiała dziewczyna musi zmierzyć się z labiryntem kłamstw zmarłego męża. Książka stała się bestsellerem, a od jej wydania pisarz praktycznie co rok wydaje kolejne publikacje. W swoim dorobku ma również wartościowy cykl poświęcony głównej postaci – Myronowi Bolitarowi. Autor w tej serii udowadnia, że doskonale wie, jak zawładnąć umysłami czytelników, przyciągnąć ich do siebie i zasiać nutkę niepokoju. Jego dzieła są prawdziwym majstersztykiem!

  1. Remigiusz Mróz – cykl z detektywem Joanną Chyłką

Mróz to najbardziej popularny autor polskich kryminałów i ma na swoim koncie przeszło czterdzieści publikacji, które zawierają także serie. Koniecznie sięgnij po książki, w których główną postacią jest Joanna Chyłka – poświęcił jej aż trzynaście tomów! Bohaterka z zawodu jest prawniczką o dosyć ciętym języku i trudnym charakterze, która bardzo często wychodzi poza swoje kompetencje i próbuje na własną rękę zdobyć dowody potrzebne do rozwiązania sprawy. Zacznij od „Kasacji”, a po resztę sięgniesz w krótkim czasie.

  1. Katarzyna Bonda i jej najnowszy kryminał „Zimna sprawa”

„Zimna sprawa” Bondy to kryminał inny niż wszystkie. Akcja rozgrywa się na poznańskim Sołaczu, gdzie policja odkrywa zwłoki zaginionej matki i jej trójki dzieci. Nietypowy sposób pochowania zwłok świadczy o tym, że za sprawą morderstwa, kryje się coś jeszcze…Kto maczał palce w tej zbrodni? Autorka podczas promocji swojej książki przyznała, że to była najstraszniejsza sprawa, jaką musiał rozwiązać jej główny bohater – Hubert Meyer.

  1. Jo Nesbø – seria książek z Harrym Holem

Nesbø to wybitny pisarz kryminałów, który jest w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających czytelników. Autor ma na swoim koncie 12- częściowy cykl z udziałem Harry’ego Hole’a. Bohater to klasyczny przykład niepokornego i bezkompromisowego policjanta, który w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych posługuje się niekonwencjonalnymi metodami. Ma tylu przyjaciół, ilu wrogów. Książki Norwega nie tylko szokują brutalnością, ale także pomysłowością i naprawdę zaskakującymi zwrotami akcji.

Powiązane artykuły