Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lifestyle

5 praktycznych porad, jak nie usnąć przed komputerem

mobilizacja przed laptopem

Kolejny dzień w pracy, a ty już w pierwszej godzinie przed monitorem czujesz, że zaraz zaśniesz? A przecież masz do zrobienia tyle ważnych rzeczy! A może jesteś o krok od wejścia do czołówki w Fortnicie, ale czujesz, że zmęczenie zaraz cię pokona? Oto parę niezawodnych rad, jak zachować koncentrację do samego końca długiego dnia roboczego – prosto od eksperta PLUSSSZ ACTIVE 100% ENERGY COMPLEX.

Nie daj się monotonii

Twoja praca przypomina „dzień świstaka”? Nie musi tak być! Codziennie urozmaić sobie zajęcia wybranym przełamaniem rutyny. Możesz zrobić sobie przerwę z muzyką, a nawet tańcem. Możesz przebiec się po schodach albo zrobić parę ćwiczeń. Jeśli nie pracujesz sam w pokoju, zachęć współpracowników do poruszania się przez chwilę. Przekonasz się, jakie to pobudzające i integrujące!

Wpuść powietrze

Za oknem coraz zimniej, a w środku tak miło i cieplutko… Nie ma nic gorszego od przytulnej duchoty w pracy! Czy siedzisz nad ważnym projektem, czy pokonujesz kolejne levele w najbardziej fascynującej grze świata, otwórz okno, wymień dwutlenek węgla na tlen i przy okazji wypuść zarazki. Orzeźwiający strumień powietrza zaraz pobudzi cię do wielkich czynów!

Dieta i nawodnienie

Nie tylko sportowcy powinni dbać o prawidłowe odżywianie. Spędzając cały dzień przed komputerem, łatwo o tym zapomnieć. Odpowiednia dieta, zapewniająca wszystkie składniki odżywcze, gwarantuje utrzymanie koncentracji i świetne wyniki. Dopilnuj też, aby obok monitora zawsze stał kubek z ulubioną herbatą, najlepiej zieloną, kawą albo czymś, co jeszcze lepiej pomoże ci pokonać zmęczenie.

Na zmęczenie!

Przed szczególnie ważną prezentacją lub turniejem sięgnij po PLUSSSZ ACTIVE 100% ENERGY COMPLEX, suplement diety w formie tabletek musujących do rozpuszczania, zawierający ekstrakty roślinne pochodzenia naturalnego – ekstrakt z guarany, bakopy i yerba mate, czyli  tzw. adaptogeny. Adaptogeny to rośliny charakteryzujące się specyficznym wpływem na ludzkie ciało i umysł. Zawarty w składzie magnez pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych, a witaminy B6 i B12 zmniejszają uczucie zmęczenia i znużenia. Ponadto w składzie występuje wysoka zawartość kofeiny, która pomaga zwiększyć czujność (mierzoną jako czas trwania reakcji).

W zdrowym ciele…

Tak, wszyscy to powtarzają i ty też to wiesz. Przynajmniej teoretycznie. Ale nie ma ważniejszej kwestii dla osób, które cały dzień pracują umysłowo, niż zadbanie o kondycję ciała. Wybierz się na siłownię, długi spacer czy przejażdżkę na rowerze. Postaw na ulubioną aktywność i powtarzaj ją co najmniej dwa, trzy razy na tydzień. Może trudno w to uwierzyć, ale to naprawdę zwiększy twoją koncentrację i wytrzymałość przed komputerem.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

You May Also Like

Kultura

Artyści nieustannie komentują i interpretują zmieniający się świat. Podczas spotkań z cyklu #premieraonline internauci mogą wymienić się spostrzeżeniami z czołowymi twórcami. W wirtualnym studiu...

Wiadomości

Niewiele jest w życiu pewnych rzeczy, ale jeśli zapytasz sportowca o jego największe marzenie, to ze stuprocentową pewnością powie, że olimpiada. Nie jestem w...

Wiadomości

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Grupa Ingka zwraca szczególną uwagę na równouprawnienie płci – zarówno w domach, jak i w biznesie. Z danych OECD...

Wiadomości

Dzień Kobiet to wyjątkowy czas w roku, kiedy cały świat docenia, jak kobiety są dla niego ważne. Jednak dla Motoroli dzień to za mało....

Copyright © 2020