Szukaj
Close this search box.

Co powinien zawierać dobry suplement diety na włosy i kiedy go stosować?

Spis treści

Zdecydowana większość ludzi marzy o lśniących i bujnych włosach. Niestety, sporo osób doświadcza problemów z ich nadmiernym wypadaniem bądź przesuszeniem. Z pomocą w takich przypadkach przychodzi jednak nie tylko odpowiednio dobrana pielęgnacja, ale również suplementacja. Aby miała szansę być skuteczna, musi zostać starannie dobrana. Na szczęście, nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać.

Wskazania do stosowania suplementów na włosy

Suplement diety na włosy może przyjść z pomocą zarówno przedstawicielkom płci pięknej, jak i mężczyznom. Trzeba jednak wiedzieć, w jakich okolicznościach warto rozważyć jego stosowanie. Przede wszystkim, suplementacja jest wskazana u osób, które doświadczają nadmiernego wypadania włosów. Należy jednocześnie mieć świadomość, że utrata do 100 kosmyków dziennie powinna zostać uznana za normę. Jeżeli jednak włosów wypada znacznie więcej, warto podjąć działania, które pomogą rozwiązać problem. O suplementacji można pomyśleć także wówczas, gdy występuje problem z nadmierną suchością włosów. Może ona pomóc także osobom, które chciałyby, aby ich kosmyki były pełne zdrowego blasku. Suplementacja może być także wskazana w okresie przesilenia wiosennego, kiedy to włosy mają wzmożoną tendencję do wypadania. O wspomożeniu swojego organizmu warto pomyśleć także po chorobie, która nie pozostaje obojętna dla włosów, skóry i paznokci.

Dobry suplement czyli jaki?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jaki powinien być dobry suplement. Na to pytanie nie da się jednak udzielić prostej i jednoznacznej odpowiedzi. Na pewno dobrze byłoby, aby posiadał on wszechstronne działanie. Powinien więc hamować nadmierne wypadanie kosmyków, jak również przyspieszać ich wzrost. Dzięki temu, możliwe stanie się szybkie uzyskanie pożądanej długości i gęstości włosów. Dobrze byłoby, gdyby suplement bazował na naturalnych składnikach aktywnych. Wśród tych godnych uwagi wyróżnić można na pewno:

  • wyciąg z pokrzywy zwyczajnej,
  • wyciąg ze skrzypu polnego,
  • olejek z nasion kozieradki,
  • ekstrakt z korzenia imbiru,
  • ekstrakt z łopianu.

Poza tym, w suplementach diety można poszukiwać także witamin i minerałów. Mowa tu przede wszystkim o:

  • witaminach z grupy B,
  • magnezie,
  • cynku,
  • selenie.

Dobrych jakościowo suplementów należy poszukiwać w aptekach, a także w specjalistycznych sklepach, zarówno internetowych, jak i stacjonarnych. Warto zadbać o wysoką jakość preparatu, a nie tylko o to, aby miał niską cenę. Skuteczny suplement diety bazujący na wszystkich niezbędnych dla zdrowia i urody składnikach posiada Klorane.

Jak stosować suplement na włosy i w jaki sposób wspomóc jego działanie?

Aby suplement na włosy miał szansę skutecznie zadziałać, musi być systematycznie stosowany. W przeciwnym bowiem razie nie będzie mowy o satysfakcjonujących rezultatach. Trzeba jednocześnie zaznaczyć, że wiele zależy od wyjściowej kondycji włosów. Ważne jest także przestrzeganie zaleceń producenta dotyczących dawkowania preparatu. Niestety, nawet najlepszy suplement na włosy nie jest w stanie całkowicie zlikwidować problemu związanego z ich nadmierną utratą. Równolegle należałoby stosować odpowiednio zbilansowaną dietę, jak również dbać o redukcję stresu. Warto postarać się o to, aby w jadłospisie obecne były świeże warzywa oraz owoce. Godne uwagi są także produkty z pełnego ziarna, jak również orzechy oraz nasiona i pestki. Osoby, którym dokucza nadmierny stres powinny zaś zapisać się na jogę, medytację bądź spacery na świeżym powietrzu. Jeżeli jednak to nie skutkuje, warto pomyśleć o rozpoczęciu procesu psychoterapeutycznego.

Powiązane artykuły