Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kultura

Cykl #premieraonline w tym tygodniu

premieraonline

Interaktywne transmisje odbywają się na stronieFacebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Karolina Wigura, Piotr Trudnowski, Krzysztof Zalewski – środa, 3 marca, godz. 18:00

Gośćmi dyskusji towarzyszącej premierze marcowego wydania „Pisma. Magazynu Opinii” będą Karolina Wigura, Piotr Trudnowski i Krzysztof Zalewski. Tematem rozmowy będą konsekwencje rosnącej frustracji wywołanej pandemią, w dobie mediów społecznościowych i politycznych podziałów, oraz próby szukania głębszego porozumienia między wściekłymi na siebie wzajemnie grupami.

Spotkanie poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge

„Miesiące frustracji, pustego czasu i pozbawienia dawnego sposobu życia, tak charakterystyczne dla przedłużającego się kryzysu covidowego, w dobie mediów społecznościowych potrafią skutkować potężnymi wybuchami społecznego buntu”– pisze Karolina Wigura w eseju do marcowego „Pisma” i prognozuje, że nie tylko rok 2021, lecz również następne lata przyniosą nam wiele publicznych wybuchów gniewu.

Cykl wirtualnych spotkań #premieraonline to okazja nie tylko do spotkania ulubionych autorów książek, ale także przestrzeń do wartościowych dyskusji. W najbliższą środę o godz. 18:00 Krzysztof Zalewski wraz z Karoliną Wigurą i Piotrem Trudnowskim związanymi z „Pismem. Magazynem Opinii” podejmą rozmowę o konsekwencjach rosnącej frustracji wywołanej pandemią i możliwych dalszych scenariuszach. W czwartek swoich czytelników przed ekrany zaprosi zaś Michał Gołkowski, który opowie o książce „Stalowe szczury. Fort 72. Tom 5”.

Michał Gołkowski – czwartek, 4 marca, godz. 18:00

O książce „Stalowe szczury. Fort 72. Tom 5” (Wydawnictwo Fabryka Słów) opowie jej autor – Michał Gołkowski. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

Kilkudziesięciu żołnierzy z obu stron konfliktu zostało zasypanych w zbombardowanym forcie. Jeśli istnieje jakakolwiek droga na powierzchnię – oni o tym nie wiedzą. Jeśli istnieją jakiekolwiek zapasy – oni o tym nie wiedzą. Jeśli istnieje jakikolwiek sposób, by uciec szaleństwu – oni o tym nie wiedzą. Pośród wszechogarniającej ciemności podziemnych korytarzy snuje się ponura opowieść o obowiązku, honorze żołnierza, tkwiących w duszy każdego człowieka uprzedzeniach i strachu oraz o demonach, które budzą się do życia w miarę tego, jak gaśnie wątły płomień rozumu.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

You May Also Like

Kultura

Artyści nieustannie komentują i interpretują zmieniający się świat. Podczas spotkań z cyklu #premieraonline internauci mogą wymienić się spostrzeżeniami z czołowymi twórcami. W wirtualnym studiu...

Wiadomości

Niewiele jest w życiu pewnych rzeczy, ale jeśli zapytasz sportowca o jego największe marzenie, to ze stuprocentową pewnością powie, że olimpiada. Nie jestem w...

Wiadomości

Prawo rodzinne to jeden z działów prawa cywilnego. Dotyczy on regulacji stosunków prawnych pomiędzy członkami rodziny, a także ich stosunków z osobami trzecimi. W ostatnich...

Muzyka

Wykonywanie tych samych obowiązków każdego dnia może być nurzące i męczące dla każdego. Trudno jest utrzymać pozytywne nastawienie i mieć dużo energii, kiedy praca...

Copyright © 2020