Szukaj
Close this search box.

​​Czym jest botox?

Spis treści

Botox jest usługą, która cieszy się popularnością przede wszystkim ze względu na swoje korzystne efekty dla każdego pacjenta. Co jednak warto o nim wiedzieć przed zdecydowaniem się na taki zabieg? Fachowcy wyjaśniają.

Na czym polega botox?

Botox w Sulejówku to usługa, która polega na wprowadzeniu toksyny botulinowej do wybranych miejsc na ciele pacjenta. Zazwyczaj jest to twarz, na której pojawia się wiele zmarszczek, już od 25 roku życia każdego człowieka.

Taką usługę oferuje na przykład Salon Kosmetyczny – Sensuel. Botox to czynność, która bazuje na inwazyjnym wprowadzeniu substancji pod skórę, co oznacza, że wykonuje się to za pomocą odpowiednich strzykawek i innych narzędzi medycznych.

Każdy salon przestrzega zasad higieny oraz sterylności po to, aby móc ograniczyć do minimum jakiekolwiek efekty uboczne zabiegu oraz zdania się zakażenia. Zabieg ten ze względu na swoją inwazyjność jest wykonywany jedynie przez profesjonalistów.

Botox – kiedy można się na niego zdecydować?

Na taki botox zazwyczaj decydują się pacjenci, którzy posiadają już widoczne zmarszczki w obrębie twarzy. Zazwyczaj będzie to lwia zmarszczka, na czole, między brwiami oraz kurze łapki, czyli zmarszczki, które zlokalizowane są w okolicach oczu.

Zmarszczki zostają zlikwidowane przez napięcie skóry, które uniemożliwia wykonywanie jakichkolwiek ruchów. Dzięki temu można nie tylko zniwelować zmarszczki, ale również zapobiec ich powstawaniu w przyszłości.

Botox jest zabiegiem, który każdorazowo musi być skonsultowany z lekarzem. Wszystko ze względu na konieczność upewnienia się, czy nie ma jakichkolwiek przeciwwskazań, które mogłyby  wpłynąć negatywnie na zdrowie pacjenta. Odbywa się to na pierwszej wizycie w salonie.

Botox to usługa, która należy do inwazyjnych. Wstrzykuje się wtedy pod skórę toksynę, która powoduje paraliż miejscowy mięśni, które przestają się poruszać. W ten sposób niweluje się zmarszczki i zapobiega się w ich powstawaniu w przyszłości.

Powiązane artykuły