Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lifestyle

​​Czym jest botox?

​​Czym jest botox?

Botox jest usługą, która cieszy się popularnością przede wszystkim ze względu na swoje korzystne efekty dla każdego pacjenta. Co jednak warto o nim wiedzieć przed zdecydowaniem się na taki zabieg? Fachowcy wyjaśniają.

Na czym polega botox?

Botox w Sulejówku to usługa, która polega na wprowadzeniu toksyny botulinowej do wybranych miejsc na ciele pacjenta. Zazwyczaj jest to twarz, na której pojawia się wiele zmarszczek, już od 25 roku życia każdego człowieka.

Taką usługę oferuje na przykład Salon Kosmetyczny – Sensuel. Botox to czynność, która bazuje na inwazyjnym wprowadzeniu substancji pod skórę, co oznacza, że wykonuje się to za pomocą odpowiednich strzykawek i innych narzędzi medycznych.

Każdy salon przestrzega zasad higieny oraz sterylności po to, aby móc ograniczyć do minimum jakiekolwiek efekty uboczne zabiegu oraz zdania się zakażenia. Zabieg ten ze względu na swoją inwazyjność jest wykonywany jedynie przez profesjonalistów.

Botox – kiedy można się na niego zdecydować?

Na taki botox zazwyczaj decydują się pacjenci, którzy posiadają już widoczne zmarszczki w obrębie twarzy. Zazwyczaj będzie to lwia zmarszczka, na czole, między brwiami oraz kurze łapki, czyli zmarszczki, które zlokalizowane są w okolicach oczu.

Zmarszczki zostają zlikwidowane przez napięcie skóry, które uniemożliwia wykonywanie jakichkolwiek ruchów. Dzięki temu można nie tylko zniwelować zmarszczki, ale również zapobiec ich powstawaniu w przyszłości.

Botox jest zabiegiem, który każdorazowo musi być skonsultowany z lekarzem. Wszystko ze względu na konieczność upewnienia się, czy nie ma jakichkolwiek przeciwwskazań, które mogłyby  wpłynąć negatywnie na zdrowie pacjenta. Odbywa się to na pierwszej wizycie w salonie.

Botox to usługa, która należy do inwazyjnych. Wstrzykuje się wtedy pod skórę toksynę, która powoduje paraliż miejscowy mięśni, które przestają się poruszać. W ten sposób niweluje się zmarszczki i zapobiega się w ich powstawaniu w przyszłości.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

You May Also Like

Kultura

Artyści nieustannie komentują i interpretują zmieniający się świat. Podczas spotkań z cyklu #premieraonline internauci mogą wymienić się spostrzeżeniami z czołowymi twórcami. W wirtualnym studiu...

Wiadomości

Niewiele jest w życiu pewnych rzeczy, ale jeśli zapytasz sportowca o jego największe marzenie, to ze stuprocentową pewnością powie, że olimpiada. Nie jestem w...

Wiadomości

Prawo rodzinne to jeden z działów prawa cywilnego. Dotyczy on regulacji stosunków prawnych pomiędzy członkami rodziny, a także ich stosunków z osobami trzecimi. W ostatnich...

Muzyka

Wykonywanie tych samych obowiązków każdego dnia może być nurzące i męczące dla każdego. Trudno jest utrzymać pozytywne nastawienie i mieć dużo energii, kiedy praca...

Copyright © 2020