Szukaj
Close this search box.

Dieta na cellulit

jak zaczac diete na cellulit

Spis treści

Cellulit jest to dolegliwość występująca obecnie u ponad 80% kobiet po 25 roku życia. Wpływa ona nie tylko na wygląd kobiety ale także istotnie obniża poczucie własnej wartości płci przeciwnej. Dlatego tak ważna jest walka z cellulitem. W profilaktyce antycellulitowej należy działać wielokierunkowo, gdyż tylko połączenia działań na różnych płaszczyznach może przynieść spodziewane rezultaty. Dla skuteczności terapii ważne jest zestawienie ze sobą takich aspektów jak stosowanie skutecznych kosmetyków antycellulitowych, zwiększona aktywnosć fizyczna i to na co warto zwrócić szczególną uwagę to, prawidłowa dieta oraz nawyki żywieniowe.

Dieta na cellulit – jak zacząć?

Odpowiednie odżywianie to kwestia bardzo istotna, nie tylko dlatego, że stanowi podstawę skutecznej walki z cellulitem, ale także dlatego, że ma wpływ na poprawę ogólnego stanu organizmu. Dobre jedzenie to dobry stan zdrowia, a co za tym idzie dobre i długie życie. Dlatego bardzo istotne jest, aby spożywane przez nas pożywienie zawierało tylko te składniki, które niezbędne są do tego, aby nasz organizm prawidłowo funkcjonował. Wszystko inne co wprowadzamy do swojego wnętrza powoduje powstanie zbędnego balastu, z którym organizm człowieka nie potrafi sobie poradzić, co w dłuższej perspektywie czasu prowadzi do powstania różnego rodzaju dolegliwosci, w tym także cellulitu. Podczas stosowania diety na cellulit, warto korzystać ze skutecznego kremu na cellulit.

Czego unikać w diecie na cellulit?

Dieta na cellulit powinna być pozbawiona tłustych oraz ostro przprawionych potraw, gdyż takie nawyki żywieniowe prowadzą do gromadzenia się wody w tkance podskórnej. Należy także zrezygnować z dużej ilości soli sprzyjającej powstawaniu obrzęków. Słodycze oraz jedzenie należące do kategorii fast – food to bogactwo bardzo szkodliwych substancji, które gromadzą się w komórkach tłuszczowych organizmu ludzkiego. To co nie sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu organizmu człowieka to nadużywanie wszelkiego rodzaju używek. Dlatego tak ważną kwestią w walce z cellulitem to rezygnacja lub duże ograniczenie picia kawy, palenia papierosów, które wpływają na przenikanie do komórek tłuszczowych szkodliwych substancji w nich zawartych.

Jaka dieta na cellulit jest najskuteczniejsza?

Na co zatem należy zwrócić uwagę przy planowaniu diety antycellulitowej? Jaka dieta na cellulit przyniesie najlepsze rezultaty? Dieta przeciw cellulitowi powinna obfitować w produkty lekkostrawne. Do swojego menu należy wówczas włączyć takie składniki jak chude mięso oraz ryby. Wpływają one na przyspieszenie przemiany materii. Należy także pamiętać o tym, żeby spożywać duże ilości warzyw oraz owoców. W przypadku kwestii takiej jak dieta na cellulit jadłospis powinnien uwzględniać warzywa zawierające dużą ilość potasu, a więc ziemniaki, pomidory, a także sałatę. Wykazują one działanie przeciwobrzękowe. W przypadku odżywiania, mającego negatywny wpływ na cellulit dieta powinna zawierać duże ilości selera, pietruszki, truskawek oraz czereśni, mających działanie moczopędne pozwalające na pozbycie się toksyn z organizmu. Bardzo ważne jest także aby wśród spożywanych potraw znalazły się potrawy bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, omega-6, a także omega-9. Przyspiesza to spalanie tkanki tłuszczoowej i zapobiega odkładaniu się tłuszczu. Należy pamiętać, że picie wody na cellulit jest bardzo ważną kwestią.Jaki związek ma picie wody a cellulit? Duża ilość spożywanych płynów (wody oraz zielonej herbaty) powoduje nawodnienie organizmu, który dla prawidłowego funkcjonowania potrzebuje wody. Duża ilość spożywanych płynów wpływa na przyspieszenie przemiany materii. Przedstawione wyżej nawyki żywieniowe to głównie dieta na cellulit na udach, gdyż jest to miejsce na ciele kobiety, na którym najczęściej pojawia sie określona dolegliwość. Należy pamiętać, że trzeba jeść mało dostarczając organizmowi tylko niezbędne porcje spożywanych potraw oraz często (od 4 do 5 razy dziennie). Umożliwi to lepsze strawienie przyjmowanych pokarmów, a tym samym nie obciąży organizmu zbędnym balastem żywieniowym. Przykładem diety łączącej w sobie podstawy odżywiania sprzyjajace likwidacji cellulitu jest dieta dukana. Jakie działanie pojawia się w przypadku takiego zestawienia jak dieta dukana a cellulit? Dieta dukana na cellulit opiera się na umiejętnym połączeniu wody oraz białek.
Należy podkreślić fakt, że dieta antycellulitowa jest nie tylko zdrowa, ale przede wszystkim bardzo smaczna. A wszystko to przyczynia się do poprawy naszego zdrowia, wyglądu oraz samopoczucia.

Powiązane artykuły