Farbowanie włosów – o czym warto pamiętać przy domowej koloryzacji?

farbowanie wlosow

Spis treści

Chcesz wiedzieć, jak farbować włosy w domu? Wydaje Ci się, że domowa koloryzacja to coś skomplikowanego? Coraz więcej kobiet decyduje się na ten domowy zabieg, ponieważ jest zdecydowanie tańszy, niż gdy zdecydujesz się na jego wykonanie w salonie fryzjerskim. Efekty mogą być zadowalające, a włosy wcale nie muszą być zniszczone. Trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach pielęgnacji. Przekonaj się, o czym nie można zapomnieć przy tym zabiegu.

Wybierz farbę wysokiej jakości – w sklepie z kosmetykami do salonów fryzjerskich

Wydawać się może, że wybranie odpowiedniej farby do włosów wcale nie jest trudne. Jednak wiele kobiet decyduje się na farby z drogerii, które składają się ze wszystkich niezbędnych preparatów. Niestety takie farby często mają sztuczną paletę barw, przez co uzyskany efekt nie sprosta oczekiwaniom. Jeśli chcesz farbować włosy w domu, a jednocześnie pragniesz osiągnąć efekt, jak po wyjściu z salonu fryzjerskiego, to zdecyduj się na stosowanie produktów do koloryzacji, które wybierane są przez profesjonalistów. Takie farby możesz znaleźć w sklepach z kosmetykami do gabinetów fryzjerskich lub w sklepach internetowych. Dostępne są w przystępnych cenach, a paleta barw jest szeroka. Do tego należy dokupić utleniacz.

Wykonaj próbę uczuleniową przed nałożeniem farby

Nie ma znaczenia, czy farbujesz włosy są samą farbą już piąty raz, czy robisz to po raz pierwszy – zawsze wykonuj próbę uczuleniową. Czemu jest to tak takie ważne? Każdy z tych produktów zawiera w swoim składzie chemiczne dodatki, które mogą działać drażniąco i uczuleniowo na skórę głowy. Przed nałożeniem produktu do koloryzacji na włosy należy wykonać próbę uczuleniową. Najlepiej nałożyć odrobinę rozrobionej farby na skórę w zgięcii łokcia. Tam skóra jest bardzo cienka i wrażliwa. Jeśli po piętnastu minutach nie pojawi się nieprzyjemne uczucie pieczenia, swędzenia lub silne zaczerwienienie możesz przejść do farbowania.

Pozwól włosom odpocząć – nie farbuj włosów zbyt często

Kobiety bardzo często popełniają ten błąd i decydują się na koloryzację kilka razy w miesiącu lub raz na miesiąc. Kosmyki i skóra głowy potrzebują odpocząć, więc najlepiej farbować włosy co 2-3 miesiące. Jeśli jednak nie widać odrostów, najlepiej poczekać aż się pojawią i nałożyć farbę tylko na to miejsce.

Trzymając się wyżej wymienionych zasad możesz mieć pewność, że domowa koloryzacja pomoże osiągnąć zadowalający efekt, a co więcej będzie bezpieczna.

Powiązane artykuły