Szukaj
Close this search box.

Gdzie i jak przechowywać obuwie zimowe?

buty zimowe

Spis treści

Koniec sezonu zimowego sprawia, że sięgamy po lżejsze i przewiewne buty, które doskonale sprawdzają się na wiosnę i lato. Jednak warto zastanowić się i dowiedzieć, co należy zrobić z butami zimowymi, które przecież mają zostać zachowane w doskonałym stanie na kolejny rok. Przekonaj się razem z nami jakie są zasady przechowywania butów, a także jak je przygotować przed zamknięciem w szafie. To bardzo ważne zasady, dzięki którym utrzymasz swoje ulubione kozaki lub śniegowce w nienagannym stanie.

Co zrobić z obuwiem zimowym kiedy kończy się sezon?

Wraz z końcem sezonu zimowego, kiedy na zewnątrz robi się coraz cieplej i zaczynasz chodzić w obuwiu przeznaczonym na wiosnę nadchodzi czas na przygotowanie butów zimowych do przechowywania w szafie. Jak to zrobić? Przede wszystkim konieczne jest ich dokładne oczyszczenie. Na powierzchni podeszwy i cholewki gromadzić się może nie tylko błoto, ale również sól, którą sypane były drogi i chodniki. Jeśli pozostawisz na butach takie zabrudzenie przez cały sezon letni i jesienny, to niestety w momencie, w którym będą one znowu potrzebne może okazać się, że materiał jest zniszczony, przez co nadawać się będą do wyrzucenia.

Odpowiednie warunki do przechowywania obuwia – jak je zapewnić?

Po dokładnym wyczyszczeniu i wypraniu butów zimowych należy zadbać o ich wysuszenie. Następnie można przejść do impregnowania. Na rynku istnieje wiele preparatów nie tylko do czyszczenia, ale także impregnacji butów, dzięki czemu z pewnością wybierzesz ten kosmetyk, który spełni wszystkie Twoje wymagania. Po zaimpregnowaniu butów możesz umieścić je w pudełku, w którym były kupione i schować do szafy. Jeśli nie masz już kartonowego pudełka, to doskonale sprawdzą się organizery materiałowe na obuwie.

Czy obuwie zimowe trzeba czyścić poza sezonem?

Jeśli obuwie zimowe zostało dobrze przygotowane do przechowywania w szafie, to poza sezonem nie trzeba ich wyjmować i prać. Potrzeba czyszczenia butów poza sezonem pojawia się tylko przy modelach lakierowanych, na których może osadzać się kurz.

Stosując się do powyżej wymienionych zasad pielęgnacji i przechowywania obuwia zimowego możesz mieć pewność, że lubione kozaki i śniegowce zostaną z Tobą na dłużej. Wystarczy poświęcić nieco więcej czasu na ich pielęgnacje, a zaoszczędzisz dużo pieniędzy, ponieważ jednak para butów będzie Ci służyć przez wiele lat.

Powiązane artykuły