Szukaj
Close this search box.

Gdzie podróżować w czasach pandemii?

podrozowanie

Spis treści

Zastanawiasz się, gdzie się możesz wybrać, by podróżować bezpiecznie w obecnej sytuacji w kraju i na świecie. Obecna sytuacja epidemiologiczna sprawiła, że większość miejsc, które jeszcze niedawno były oblegane przez turystów teraz są puste. Jednak zbliżające się lato zachęca więcej osób do wyjścia z domu i korzystania z ładnej pogody. Gdzie się wybrać, by zachować bezpieczeństwo i nie narażać siebie oraz innych na zarażenie wirusem? Koniecznie zapoznaj się z naszymi propozycjami i przekonaj się, że możesz spędzić czas na zewnątrz zachowując dystans.

Miejsca, gdzie jest mniej osób?

Istnieje wiele miejsc, gdzie nie ma tłumów i możesz poczuć się bezpiecznie. Staraj się wybierać przestrzenie, które są dobrze Ci znane, jednak nie musisz się obawiać, że spotkasz się z turystami. Doskonałym pomysłem jest wybranie się do lasu, w góry lub do parków, gdzie jest duża przestrzeń, dzięki czemu na jednej drodze spotka się naprawdę mało osób. W ten sposób zadbasz o zmniejszone ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Oczywiście możliwe są wyjazdy za granicę, jednak warto pamiętać o tym, że w wielu państwach konieczne jest okazanie wyniku testu, w którym potwierdzone jest, że nie jesteś zarażona. Jeśli nie będziesz mieć przy sobie tego dokumentu zapewne zostaniesz objęta kwarantanną.

Wybieraj miejsca na świeżym powietrzu

Restauracje, kluby, galerie, siłownie i wiele innych miejsc pozostaje zamkniętych przez sytuację epidemiologiczną. Jeśli więc chcesz wybrać się na wycieczkę, to pomiń te miejsca w swoim planie, ponieważ nie będziesz mogła z nich skorzystać. Ze względu na poprawiającą się pogodę warto zdecydować się na przebywanie na świeżym powietrzu. Na dużej przestrzeni będziesz mieć większą swobodę, możesz zachować odpowiedni dystans, a co więcej skorzystasz ze słońca. Warto wiedzieć, że piętnaście minut na słońcu może pokryć niemal całe zapotrzebowanie organizmu na witaminę D, która jest niezbędna do zachowania odporności i dobrej kondycji.

Pamiętaj o zachowaniu bezpieczeństwa

Pamiętaj jednak, że przebywając na świeżym powietrzu i w miejscach publicznych konieczne jest noszenie maseczki. Warto mieć przy sobie płyn do dezynfekcji rąk i rękawiczki jednorazowe. Dzięki temu będziesz przygotowana na każdą ewentualność.

Podróżowanie w czasach pandemii jest skomplikowane i sprawia, że wiele osób rezygnuje z tej formy rozrywki.

Powiązane artykuły