Szukaj
Close this search box.

„Halny” – premiera audiobooka

premiera audiobooka

Spis treści

Kolejny tydzień spotkań autorskich z cyklu #premieraonline otworzą twórcy związani z premierą audiobooka „Halny” Igora Jarka, wyróżnionego Odkryciem Empiku 2020. W najbliższy wtorek 2 marca o godz. 18.00 sam autor wraz z aktorami odgrywającymi główne role w produkcji opowiedzą o kulisach przeniesienia zbioru opowiadań do świata cyfrowego.

Transmisja z interaktywnego studia Empiku dostępna będzie na stronie Facebook.com/empikcom.

Data spotkania nie jest przypadkowa. To właśnie 2 marca „Halny” Igora Jarka będzie miał swoją premierę w aplikacji Empik Go w formie audiobooka. Zebrany w jednym tomie nieoczywisty zbiór opowiadań („Nowohucka kolęda”, „Królowa” i „Halny”) stanowiący debiut prozatorski autora łączy miejsce akcji – Nowa Huta – i środowisko bohaterów. To gangsterzy, dilerzy narkotyków, nieudani muzycy po wyrokach za spowodowanie po pijanemu śmierci kilku osób. Ich wewnętrzne monologi są prawdziwe, także za sprawą języka – brutalnego, wulgarnego, o mocnym, miejscami rapowym rytmie. „Halny” jest portretem miasta, chociaż nie tego kulturalnego, ani nawet tego znanego turystom. Nie chodzi tu też o historię czy np. topografię. Igor Jarek z wielkim talentem portretuje mieszańców.

Tych, którzy z Krakowem – Miastem Literatury UNESCO nie mają nic wspólnego

Książka wydana w ubiegłym roku nakładem Wydawnictwa Nisza została doceniona przez szeroką publiczność i przyniosła autorowi nagrodę Odkrycie Empiku 2020 w kategorii Literatura. To wyjątkowe wyróżnienie wskazuje twórców, którzy w odważny i oryginalny sposób realizują swoje artystyczne wizje, wyznaczając możliwe kierunki rozwoju w polskiej kulturze. Jak uzasadniło jury złożone z uznanych ekspertów, nagrodę tę zdecydowali się przyznać Igorowi Jarkowi„za oddanie głosu tym, którzy w życiu mają pod górkę. Za stylistyczny skok na główkę, za język, który męczy, kłuje i uwiera, ale nie pozwala się oderwać. Za przeniesienie Nowej Huty w świat rodem z filmów Tarantino. Za narodziny pisarza”.

Podczas spotkania autorskiego online prowadzonego przez Weronikę Wawrzkowicz twórca zdradzi szczegóły związane z powstawaniem powieści, a także samego audiobooka. Towarzyszyć mu będą aktorzy odgrywający główne role w produkcji – Marta Dylewska i Michał Podsiadło. Podczas transmisji możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Dla zapewnienia pełnego komfortu i dostępności spotkanie będzie tłumaczone także na język migowy.

Powiązane artykuły