Szukaj
Close this search box.

Holter ciśnieniowy – co to za urządzenie?

badanie holterem

Spis treści

Badanie urządzeniem, zwanym holterem, wykonuje się przy diagnostyce takich schorzeń jak: zaburzenia rytmu serca, choroba niedokrwienna. Holter pozwala również ocenić prawidłowe działanie rozrusznika serca. Czym jest holter ciśnieniniowy?

Holtery – co to jest?

Holter to urządzenie medyczne. Inaczej mówiąc to rejestrator medyczny, którego zadaniem jest całodobowy pomiar ciśnienia tętniczego lub wykonywanie badania EKG. Holter ciśnieniowy w Katowicach jest badaniem, które zleca kardiolog. Urządzenie zakłada się pacjentowi na 24 godziny, w trakcie których monitorowany jest jego stan zdrowia, dokonywane są pomiary ciśnienia i pomiary EKG.

Rejestrator medyczny, jakim jest holter ciśnieniowy lub holter EKG to sprzęt, który zakłada się pacjentowi w celu monitorowania pracy serca podczas dziennej i nocnej aktywności. Mogą być one swobodnie noszone, zarówno pod ubraniem, jak w czasie snu. Nie przeszkadzają pacjentowi w codziennym funckjonowaniu.

Holter ciśnienieniowy – jak wygląda badanie?

Sprawdzenie prawidłowej pracy serca jest ważne dla zachowania zdrowia. Dlatego też kardiolog zleca, by założyć holter ekg w Katowicach. Holter pozwala na zaprojektowanie odstępów czasowych pomiędzy pomiarami, dostosowując je do indywidualnych wskazań pacjenta. Pomiary są zapisywane w specjalnym oprogramowaniu urządzenia, które po 24 godzinach są poddawane analizie. Holtery to niewielkie urządzenia, ale ich założenie wymaga pomocy kardiologa.

Badanie jest bezinwazyjne. Polega na założeniu mankietu na nadgarstek pacjenta i założeniu na szyję specjalnego urządzenia, które monitoruje pracę serca. Podczas badania należy unikać mycia górnych części ciała, by nie zamoczyć urządzenia.

Prawidłowe ciśnienie tętnicze to klucz do zdrowia i prawidłowej pracy serca. Aby sprawdzić, czy nasze serce jest zdrowe, warto udać się do kardiologa i wykonać zlecone przez niego badania. To ułatwia wdrożenie ewentualnego leczenia. To może uratować nie tylko zdrowie, ale przede wszystkim życie.

Powiązane artykuły