Szukaj
Close this search box.

Jak nakłada się lakier hybrydowy?

lakier hybrydowy

Spis treści

Manicure hybrydowy cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ piękne i zadbane dłonie to wizytówka każdej z nas. Aby jednak samodzielnie wykonać perfekcyjny manicure hybrydowy, warto poznać tajniki tego procesu. W tym artykule przedstawiamy właściwości lakierów hybrydowych oraz sposób ich nakładania krok po kroku.

Właściwości lakieru hybrydowego

Lakier hybrydowy to rewolucja w świecie manicure. Jego fenomen polega na połączeniu dwóch rodzajów lakierów – żelowych i tradycyjnych. Dzięki temu łączy zalety obu tych produktów, gwarantując trwałość i wytrzymałość żelowych powłok oraz łatwość aplikacji znanej z lakierów klasycznych. Po nałożeniu na paznokcie i utwardzeniu za pomocą lampy LED lub UV, lakiery hybrydowe ze sklepu Venus utrzymują się nawet do 3 tygodni bez odprysków czy ścierania.

Jak wykonać manicure hybrydowy?

  • Przygotowanie paznokci

Aby uzyskać profesjonalny efekt, warto zacząć od dokładnego przygotowania paznokci. Należy przede wszystkim oczyścić dłonie, a następnie usunąć ewentualne pozostałości lakieru za pomocą acetonu. Kolejnym krokiem jest opracowanie płytki paznokcia – opilowanie jej kształtu i delikatne zmatowienie powierzchni. Warto również zwrócić uwagę na skórki wokół paznokcia – jeśli są przesuszone, warto je nawilżyć, a następnie ostrożnie odsunąć.

  • Nałożenie bazy

Przed nałożeniem lakieru hybrydowego konieczne jest użycie specjalnej bazy. Baza hybrydowa sprawia, że lakier lepiej przyczepia się do płytki paznokcia, zapewniając dłuższą trwałość manicure. Ważne jest równomierne nałożenie bazy na całą powierzchnię paznokcia, unikając przy tym kontaktu ze skórkami. Po nałożeniu bazy, należy utwardzić ją w lampie LED lub UV.

  • Aplikacja koloru

Kiedy baza jest już utwardzona, pora na aplikację koloru. Wybrany lakier hybrydowy należy nałożyć cienką warstwą na paznokieć, starając się nie dotykać skórek. Warto pamiętać, że niektóre kolory mogą wymagać nałożenia dwóch warstw, aby uzyskać pełne krycie. Każdą z warstw należy utwardzić w lampie.

  • Top coat

Ostatnim etapem jest nałożenie specjalnego lakieru nawierzchniowego, czyli top coat. Ten produkt nie tylko zabezpiecza kolor, ale również nadaje paznokciom połysk i dodatkową wytrzymałość. Podobnie jak wcześniej, top coat również powinien być utwardzany w lampie LED lub UV.

  • Usuwanie warstwy dyspersyjnej

Po utwardzeniu ostatniej warstwy, na paznokciach pozostaje tzw. warstwa dyspersyjna. Aby ją usunąć, należy przetrzeć paznokcie wacikiem nasączonym cleanerem.

Powiązane artykuły