Szukaj
Close this search box.

Jak oczyścić organizm z zalegających w nim toksyn?

oczyszczanie organizmu

Spis treści

Woda stanowi ok. 60-70% masy ciała. Jest niezbędna w większości procesów zachodzących w organizmie. Tracimy ją głównie na skutek oddychania, podczas pocenia się oraz poprzez wydalanie. Z tego powodu niezbędne jest jej stałe uzupełnianie. Powinniśmy wypijać ok. 2 litrów wody dziennie.

Wspomaga ona m.in. usuwanie produktów przemiany materii oraz toksyn. Uczestniczy w procesach trawienia, więc dzięki jej odpowiedniej ilości nasz organizm lepiej i szybciej przerabia, przyswaja i usuwa resztki pokarmowe. Woda filtruje również nerki, które z kolei (wraz z wątrobą) są głównymi narządami uczestniczącymi w procesach oczyszczania organizmu, dlatego też należy pamiętać o zachowaniu jej odpowiedniej ilości w organizmie.

Aktywność fizyczna dla wzmocnienia i oczyszczenia

Odpowiednia ilość ruchu to nie tylko sposób na zachowanie ładnej sylwetki, wzmocnienie organizmu i poprawienie sobie humoru. Jednym z pozytywnych efektów ubocznych uprawiania sportu jest pocenie się. To proces, który służy nie tylko ochłodzeniu organizmu, ale i eliminacji produktów odpadowych poprzez skórę – czyli detoksykacji. Co więcej, ćwiczenia przyśpieszają i usprawniają procesy zachodzące w organizmie (m.in. trawienia), dzięki czemu ułatwiamy organizmowi pracę i zwiększamy jej efektywność. Aktywność ruchowa ma pozytywny wpływ również na wątrobę (usprawnia wytwarzanie enzymu o właściwościach antyoksydacyjnych GPx) oraz również przyspiesza zachodzące w niej procesy – m.in. metabolizm tłuszczów. Odpowiednia dobowa dawka ruchu (najlepiej ok. 1-2h dziennie) jest więc kluczowa we wspieraniu procesu oczyszczania organizmu, ale i dla zachowania kondycji zdrowia.

Dieta oczyszczająca i suplementacja na ratunek

Hitem ostatnich lat stały się dedykowane diety oczyszczające, które można zamawiać w ramach cateringów dietetycznych. Takie rozwiązanie może być dobre, ale bywa drogie i nie wszędzie dostępne. O odpowiednią dietę można zadbać również we własnym zakresie, stawiając na dania stworzone na bazie produktów o udowodnionym działaniu sprzyjającym oczyszczaniu organizmu. Do takich można zaliczyć m.in. te mające właściwości odkwaszające, oczyszczające i antyoksydacyjne – buraki, kapustę (szczególnie w wersji kiszonej), seler, jabłka, natkę pietruszki czy kaszę jaglaną. Produkty te dodatkowo stymulują i wspierają pracę wątroby, jelit oraz nerek, co jest kluczowe w zachowaniu odpowiedniej sprawności pracy tych najważniejszych dla oczyszczenia i detoksykacji organów.

W dostarczeniu składników służących oczyszczeniu, detoksykacji, odkwaszeniu i wzmocnieniu pracy organizmu niezbędne mogą okazać się suplementy diety. DuoLife Chlorofil został stworzony na bazie kompozycji w pełni naturalnych składników. Zawarta w preparacie chlorofilina posiada silne właściwości alkalizujące, pobudza eliminację szkodliwych toksyn i karcinogenów z organizmu, opóźnia procesy utleniania komórek, wspiera eliminacje wolnych rodników oraz za sprawą zawartości miedzi, wspomaga transport tlenu w organizmie. Z tego powodu specjaliści od żywienia nazywają ją „zieloną krwią”. Poprzez obecność jęczmienia, ten suplement diety jest źródłem dobrze rozpuszczalnego błonnika pokarmowego oraz ma dobre dla zdrowia i oczyszczenia organizmu właściwości przeciwutleniające. Obecna w produkcie lucerna jest źródłem białka oczyszczającego i wspierającego regenerację organizmu, a olejek miętowy wspomaga niszczenie drobnych ustrojów oraz zachowanie równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. Kompozycję uzupełnia chlorella, która jako najbogatsza ze znanych źródeł chlorofilu, skutecznie pomaga w pozbywaniu się toksyn, metali ciężkich oraz chemikaliów z organizmu.

Im wcześniej zadbasz o siebie, tym lepiej

Zdrowie mamy tylko jedno, więc warto dbać o nie na co dzień i w pełni – pamiętając o odpowiednim oczyszczeniu organizmu. Ciało jest organizmem żywym, które odżywia się produktami i substancjami, które mu dostarczamy – to co jemy buduje nas i stymuluje organizm, by ten przetrawił i przemienił dostarczone elementy. Mimo że każdy z nas ma narządy i procesy służące procesowi oczyszczania, detoksykacji i odkwaszania, to można je w naturalny sposób dodatkowo wesprzeć, dzięki czemu będą skuteczniejsze i bardziej efektywne. Dbając o siebie w sposób kompleksowy, zwiększamy szansę na zachowanie pełni zdrowia na długie lata.

Powiązane artykuły