Jak podróżować w czasach pandemii?

podroze podczas covid

Spis treści

Zbliża się lato, więc nie ma nic dziwnego w tym, że coraz więcej osób chce dowiedzieć się, jak prawidłowo i bezpiecznie podróżować. Sezon letni jest czasem, w którym wiele osób decyduje się na wyjazdy nie tylko na terenie całego kraju, ale również za granicę. Warto więc przekonać się, jakie zasady i obostrzenia będą obowiązywać w tym czasie. Zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedź się, jak podróżować w czasach pandemii z głową, by zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych. To nic trudnego!

Zachowaj odpowiedni dystans w miejscach publicznych

Trzymanie dwumetrowego odstępu od innych osób jest w stanie zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Jeśli więc stoisz w kolejce, przebywasz w miejscu publicznym, w którym znajduje się wiele osób staraj się stawać od nich w odpowiednim odstępie. Ta zasada obowiązuje nie tylko w sklepach, ale również na szlakach, na plaży, czy basenie. Zbliżający się sezon wakacyjny sprawia, że wiele osób chce wybrać się w podróż, a najbardziej obleganymi miejscami będzie właśnie polskie morze i góry. Jeśli Ty również wybierasz się w jedno z tych miejsc zachowaj ostrożność i pamiętaj o tym, by na bieżąco śledzić obostrzenia wprowadzane w rejonie, w którym obecnie przebywasz.

Zawsze noś maseczkę

Obecna sytuacja sprawia, że wydawać się może, że maseczki zostaną z nami na długo. Trudno jest określić, jak sytuacja w kraju i na świecie będzie wyglądać za kilka miesięcy, jednak jeśli ilość zakażeń zacznie spadać, to maseczki i tak z pewnością trzeba będzie nosić w miejscach publicznych. Możliwe, że na świeżym powietrzu, gdzie przebywa mało osób można będzie zdjąć maseczkę, jednak lepiej mieć ją zawsze przy sobie. Dodatkowo warto podkreślić, że noszenie maseczki w prawidłowy sposób jest bardzo ważne. Powinna być ona nasunięta na usta i nos. Dodatkowo powinna dobrze przylegać do twarzy.

Często myj i dezynfekuj ręce

Staraj się mieć przy sobie płyn do dezynfekcji rąk, dzięki któremu będziesz w stanie oczyścić skórę z bakterii, wirusów i innych drobnoustrojów, które na niej osiadły. Jednak po powrocie do domu pamiętaj o umyciu rąk. Dbanie o higienę jest szczególnie ważne w obecnych czasach i może ratować życie.

Nie ma znaczenia, czy wybierasz się na wakacje za granicę, czy nad polskie morze. Pamiętaj o tym, by przestrzegać wyżej wymiennych zasad.

Powiązane artykuły