Szukaj
Close this search box.

Jak wygląda laserowe usuwanie włosów?

depilacja laserowa

Spis treści

Laserowe usuwanie włosów to innowacyjna metoda pozbycia się niechcianego owłosienia na długi czas. Technika ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem w Polsce, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Wiele osób wybiera tę formę depilacji ze względu na jej skuteczność, trwałość efektów i niewielkie ryzyko powikłań. Jak jednak wygląda ten proces, jakie są jego zalety i czy można go stosować na każdym rodzaju skóry? Poznajmy odpowiedzi na te pytania.

Zasada działania

Laserowe usuwanie włosów w Białymstoku opiera się na zasadzie selektywnej fototermolizy. Oznacza to, że energia świetlna emitowana przez laser jest selektywnie pochłaniana przez melaninę – barwnik występujący we włosie.

Przebieg zabiegu

Zabieg laserowego usuwania włosów zaczyna się od konsultacji z kosmetologiem lub lekarzem, który oceni rodzaj skóry, owłosienia oraz ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Następnie, przed rozpoczęciem zabiegu, skóra jest dokładnie oczyszczana i przygotowywana. W trakcie zabiegu specjalistyczna głowica emituje światło lasera w okolicy mieszka włosowego, aby zniszczyć komórki odpowiedzialne za wzrost włosa.

Czas trwania zabiegu zależy od powierzchni obszaru, na którym mają zostać usunięte włosy. Przeważnie trwa to od kilkunastu minut do kilku godzin.

Efekty i liczba potrzebnych zabiegów

Aby uzyskać satysfakcjonujące rezultaty, zwykle potrzeba kilku zabiegów laserowego usuwania włosów. Liczba potrzebnych zabiegów zależy od indywidualnych cech pacjenta, takich jak karnacja, grubość czy kolor owłosienia. Przeważnie wystarczy od 4 do 6 sesji, jednak w niektórych przypadkach może być ich więcej. Zabiegi powtarzane są co 4-8 tygodni, w zależności od reakcji skóry i tempa wzrostu włosów. Efekty utrzymują się zwykle przez kilka lat, a nawet na stałe.

Zalety laserowego usuwania włosów

1. Trwałość efektów – w porównaniu z innymi metodami depilacji, laserowe usuwanie włosów daje długotrwałe efekty i opóźnia wzrost nowych włosów.

2. Bezbolesność – zabieg jest praktycznie bezbolesny, choć niektórzy pacjenci odczuwają lekkie pieczenie czy szczypanie.

3. Precyzja – laser działa tylko na mieszki włosowe, nie wpływając na otaczającą tkankę.

4. Bezpieczeństwo – stosowanie nowoczesnych laserów minimalizuje ryzyko powikłań i podrażnień skóry. Jednym z miejsc, gdzie można wykonać zabieg laserowego usuwania włosów, jest Centrum modelowania sylwetki Uroda.

Powiązane artykuły