Szukaj
Close this search box.

Jak zadbać o to, by ubrania służyły dłużej?

wytrwalosc ubran

Spis treści

Często kupujesz nowe ubrania, a to wszystko przez to, że stylizacje, które niedawno miałaś w swojej garderobie szybko się niszczą. Zastanawiasz się, jak zadbać o to, by ubrania służyły dłużej, ponieważ lubisz niektóre stylizacje, a do tego chcesz zaoszczędzić więcej pieniędzy? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem i przekonaj się o tym, jak dbać o ubrania, by nie niszczyły się za szybko. To wcale nie jest tak trudne, jak może się wydawać.

Pierz zgodnie z zaleceniami zawartymi na metce

Wiele osób popełnia ten błąd i wrzuca do prania ubrania bez patrzenia na metkę. Niestety to sprawia, że większość ubrań pranych jest w warunkach, które nie są prawidłowe. Przez to obrania kurczą się, materiał szybciej się niszczy, a kolory blakną. Za wysoka lub za niska temperatura sprawia, że stylizacje nie będą Ci służyć zbyt długo. Przed każdym praniem zapoznaj się z zaleceniami producenta, które powinny zostać umieszczone na metce. Staraj się również wkładać do pralki ubrania w tych samych odcieniach oraz wykonane z podobnych materiałów. Unikaj mieszania tkanin i kolorów, ponieważ może się to źle skończyć.

Składaj i wieszaj, by się nie zniszczyły

Rzucenie ubrań w kąt po wypraniu sprawia, że stają się znowu brudne, a co więcej narażone są na negatywne działanie warunków zewnętrznych, które przyczynią się do ich zniszczenia. Staraj się po skończonym programie w pralce powiesić ubrania na suszarce i poczekać na ich wyschnięcie. Potem możesz je wyprasować lub oraz złożyć w kostkę i schować do szafy. Przecież właśnie tam jest ich miejsce. Dodatkowo sukienki, koszule z kołnierzykiem lub garniturowe spodnie i marynarki staraj się wieszać na wieszakach. Dzięki temu niedojdzie do ich odkształcenia.

Staraj się czyścić trudne zabrudzenia bardzo szybko

Jeśli na powierzchni materiału pojawią się trudne do usunięcia zabrudzenia, nie przejmuj się – zazwyczaj można je szybko usunąć jeśli zareagujesz wystarczająco szybko. Dzięki temu bród nie zdąży dostać się w głębokie włókna tkaniny, co pozwoli na pozbycie się przebarwienia. Nie zostawiaj takich zabrudzeń na pranie w pralce, ponieważ może być za późno.

Zdecyduj się na traktowanie ubrań we właściwy sposób, a przekonasz się, że będą Ci służyć zdecydowanie dłużej. To nie wymaga dodatkowego nakładu pracy, a Ty dzięki temu możesz oszczędzić naprawdę dużo pieniędzy.

Powiązane artykuły