Szukaj
Close this search box.

Jak zmniejszyć ból brzucha w czasie miesiączki?

bol brzucha

Spis treści

Ból brzucha w czasie miesiączki to jeden z problemów, na który skarży się wiele kobiet. Niestety trudno jest sobie z nim poradzić, a faszerowanie się lekami przeciwbólowymi nie jest najlepszym rozwiązaniem. Warto wiedzieć, że istnieją naturalne sposoby na walkę z dolegliwościami menstruacji. Przekonaj się razem z nami, jakie wybrać, a także dlaczego są skuteczne.

Ciepła kąpiel na ból brzucha w czasie miesiączki

Ciepła kąpiel w wannie podczas okresu to jeden ze sposobów na bolączki, które mogą pojawić się u kobiet w czasie krwawienia. Warto zaznaczyć, że lepszym rozwiązaniem jest prysznic, który będzie bardziej higieniczny, jest to jednak indywidualna decyzja kobiety. Dodatkowo należy pilnować, by woda nie była za gorąca, ponieważ może doprowadzić do przyśpieszenia krążenia krwi, a przez to krwawienie będzie intensywniejsze.

Okłady na brzuch – jak zmniejszyć bolesne skurcze?

Doskonale sprawdzają się również ciepłe okłady na brzuch, dzięki którym możliwe jest złagodzenie bólu. Warto użyć do tego termoforu, jednak przed jego przyłożeniem do brzucha najlepiej owinąć go koszulką lub poszewką od poduszki, by nie parzył w skórę. Wystarczy piętnaście minut lub półgodziny, a dyskomfort w dolnej części brzucha powinien się zmniejszyć. Podczas robienia okładów można się zrelaksować i odpocząć, co również jest pomocne.

Zdrowa dieta i nawodnienie organizmu

Ból brzucha to nie jedyny nieprzyjemny objaw menstruacji. Mogą pojawić się problemy z biegunkami lub zaparciami. W tym czasie kobieta powinna szczególnie zadbać o swoją dietę. Lepiej unikać spożywania ciężkostrawnych i tłustych potraw oraz kalorycznych przekąsek. Mogą one doprowadzić do nasilenia się bólu brzucha i wystąpienia problemów żołądkowych. Najlepiej sięgnąć po lekkostrawne dania i regularnie nawadniać organizm. Dzięki temu nieprzyjemne dolegliwości powinny zniknąć.

Często masz bolesne miesiączki, a ból brzucha to nie jedyny nieprzyjemny objaw menstruacji> Jeśli problem ten powtarza się od dłuższego czasu warto udać się do ginekologa. Bolesne krwawienia mogą być objawem choroby, dlatego nie można tego ignorować. Dodatkowo warto zaznaczyć, że kobiety powinny regularnie odwiedzać ginekologa. Zalecane są dwie wizyty w ciągu roku.

Powiązane artykuły