Szukaj
Close this search box.

Jakie kosmetyki stosować do pielęgnacji cery dojrzałej?

pielegnacja twarzy

Spis treści

Z wiekiem skóra traci swoją elastyczność i jędrność. Na jej powierzchni mogą pojawiać się zmarszczki, przebarwienia i zaczerwienienia. Warto jednak wiedzieć, że istnieją sposoby na to, by utrzymać cerę w doskonałej formie nawet przez wiele lat. Trzeba jednak pamiętać o codziennej i prawidłowej pielęgnacji. Chcesz wiedzieć, jak zachować młody i zdrowy wygląd skóry na dłużej? W takim razie zapoznaj się z listą kosmetyków i zasadami prawidłowej pielęgnacji razem z nami.

Krem do twarzy na dzień i na noc do cery dojrzałej

Podstawowym kosmetykiem, który koniecznie powinien znaleźć się w kosmetyczce kobiet o cerze dojrzałej jest krem do twarzy. Potrzebny jest krem do twarzy na dzień, który pozostawia na naskórku warstwę ochronną. Dzięki temu cera jest odporniejsza na negatywne działanie czynników zewnętrznych i atmosferycznych. Dodatkowo zapewnia nawilżenie i odżywienie przez cały dzień. Stać się może idealną bazą pod makijaż. Niezbędny jest także krem do twarzy na noc, który powinien mieć działanie regeneracyjne. Sprawia on, że cera staje się wygładzona i wypoczęta. Dodatkowo warstwa naskórka jest grubsza i dobrze odżywiona. To pozwala zachować jej młody wygląd na wiele lat.

Serum do cery dojrzałej – jak wybrać?

Polecanym kosmetykiem do pielęgnacji cery dojrzałej jest serum z kolagenem. Warto zaznaczyć, że przez lata kolagen wytwarzany jest przez organizm. Jednak z czasem jego produkcja zmniejsza się, aż powoli zanika. Kolagen jest składnikiem odpowiedzialnym za elastyczność, jędrność i budowę naskórka. Jeśli nie jest dostarczany do organizmu skóra może stać się wiotka, a na jej powierzchni pojawiają się przebarwienia i nierówności. Najlepiej zdecydować się na serum do cery dojrzałej, w którym znajduje się naturalny kolagen wzbogacony o witaminę C i inne składniki odżywcze. Czemu połączenie kolagenu i witaminy C jest takie ważne? Dzięki temu kolagen szybciej i lepiej wchłania się do skóry.

Jak wygładzić zmarszczki i spowolnić procesy starzenia się skóry?

Jeśli na Twojej skórze pojawiają się pierwsze zmarszczki, to jeszcze nie oznacza, że nie możesz ich wygładzić i spowolnić procesów starzenia się cery. Polecane są masaże rolkami lub naturalnymi kamieniami. Dzięki temu poprawione zostanie krążenie.

Liczy się również odżywianie skóry. Dostarczanie do niej antyoksydantów sprawi, że wolne rodniki odpowiedzialne za przyśpieszenie procesów starzenia zostaną zwalczone. To będzie miało doskonały wpływ na wygląd cery.

Powiązane artykuły