Szukaj
Close this search box.

Jakie kosmetyki stosować do pielęgnacji cery trądzikowej?

kosmetyki do cery tradzikowej

Spis treści

Trądzik jest problemem, który dotyczy wiele osób na całym świecie. Wydawać się może, że ten kłopot najczęściej pojawia się u nastolatków w wieku dojrzewania. Prawda jest jednak taka, że występuje coraz częściej u osób dorosłych. Nie ma nic dziwnego w tym, że osoby borykające się z trądzikiem chcą dowiedzieć się, jak go zwalczyć. Do tego potrzebna jest prawidłowa pielęgnacja skóry twarzy. Przekonaj się razem z nami jakie kosmetyki najlepiej stosować.

Olejki naturalne i eteryczne do cery trądzikowej

Polecanym sposobem na zwalczanie trądziku jest stosowanie kosmetyków naturalnych. Doskonale sprawdzają się olejki eteryczne, które mają działanie antyseptyczne i przeciwbakteryjne. To między innymi olejek z drzewa herbacianego i olejek z zielonej herbaty. Warto jednak wiedzieć, że mają one bardzo wysokie stężenie, przez co ich nakładanie na całą powierzchnię skóry nie jest bezpieczne. Lepiej stosować je punktowo lub wykonywać z nich oczyszczające płukanki. Kolejnym przykładem są oleje naturalne, takie jak olej konopny, jojoba i laurowy. Pomagają wysuszać wypryski, zmniejszają stany zapalne i regulują pracę gruczołów łojowych. Dzięki temu ich stosowanie przynieść może zaskakująco zadowalające efekty.

Kremy i serum do pielęgnacji cery trądzikowej?

Przy skórze trądzikowej ważne jest jej odżywianie i oczyszczanie. W codziennej pielęgnacji należy zadbać o to, by do cery docierały cenne składniki odżywcze, które dbają o odporność naskórka, łagodzą podrażnienia i stany zapalne, a co więcej nawilżają. Krem do cery trądzikowej nie powinien zawierać żadnych wysuszających składników, ponieważ silnie podrażniają i mogą zaburzać pracę gruczołów łojowych. Stosowanie kosmetyków z alkoholem do cery trądzikowej jest częstym błędem, który prowadzi do nadmiernego wysuszenia naskórka i rozprzestrzenienia się stanów zapalnych i ropnych na całą powierzchnię skóry. Lepiej zdecydować się na kosmetyki stworzone z produktów pochodzenia naturalnego, które pomogą uporać się z problemem.

Jak domowymi sposobami zwalczać trądzik i wypryski?

Warto już na początku zaznaczyć, że walka z trądzikiem nie jest łatwa. Należy uzbroić się w cierpliwość. Pielęgnacja to nie wszystko – konieczne jest również wprowadzenie zmian w inne strefy życia. Zmiana diety na zdrową i usunięcie słodkości z jadłospisu. Dodatkowo należy regularnie nawadniać organizm i zwiększyć swoją aktywność fizyczną.

Jeśli mimo stosowania się do tych zasad nie widać poprawy, warto udać się po pomoc do specjalisty.

Powiązane artykuły