Szukaj
Close this search box.

Jakie są zasady suszenia włosów – zrób to prawidłowo!

suszenie wlosow

Spis treści

Suszarka to urządzenie, które znajduje się niemal w każdym domu. Wiele kobiet decyduje się na jej używanie każdego dnia od razu po umyciu kosmyków. Warto jednak wiedzieć, że zbyt częste, a przede wszystkim nieprawidłowe stosowanie tego urządzenia może przyczynić się do pogorszenia kondycji kosmyków i ich wysuszenia. Jak w takim razie używać suszarki? Zapoznaj się z naszym poradnikiem i przekonaj się, czy istnieją inne i łagodniejsze sposoby na to, by szybko wysuszyć pasma.

Jak wybrać najlepszą suszarkę do włosów?

Zastanawiasz się, gdzie i jak kupić najlepszą suszarkę do włosów? Wybrałaś się na zakupy, ale w sklepach jest tyle opcji do wyboru, że nie masz pojęcia na co się zdecydować? Przekonaj się na co należy zwrócić uwagę podczas zakupów. Po pierwsze liczy się moc suszarki. Im większa tym lepiej, ponieważ pozwoli wysuszyć kosmyki w kilka minut. Dodatkowo nie można zapomnieć o tym, by model miał opcję suszenia ciepłym i zimnym powietrzem. Ważna jest długość kabla. Nie może być za krótki, ponieważ Twoje ruchy będą ograniczone, przez co suszenie stanie się niekomfortowe.

W jakiej odległości i kiedy suszyć włosy?

Masz już suszarkę do włosów, która spełnia wszystkie Twoje wymagania? Teraz dowiedź się, jak należy stosować ją prawidłowo, by nie niszczyła włosów. Po pierwsze ważne jest to, by włosy podczas suszenia nie były mokre i nie kapała z nich woda. Powinny być lekko wilgotne, dzięki czemu są mniej podatne na uszkodzenia. Dodatkowo nie można trzymać urządzenia za blisko skóry głowy. Jest to ważne, ponieważ zbyt duży podmuch powietrza może plątać kosmyki i doprowadzić do ich zniszczenia, a co więcej poparzenia skóry głowy. Najlepiej trzymać urządzenie w odległości 20-30 centymetrów od głowy.

Czy są inne sposoby na suszenie włosów?

Chcesz wiedzieć, czy są inne naturalne sposoby na wysuszenie kosmyków. Wiele kobiet decyduje się na wycieranie włosów o ręcznik. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie, ponieważ to prowadzi do plątania kosmyków i ich osłabienia. Najlepiej pozostawić włosy do samodzielnego wyschnięcia, jednak ważne jest to, by nie kłaść się z mokrymi kosmykami do łóżka, ponieważ następnego ranka będą przyklapnięte i pozbawione blasku.

Staraj się stosować do wyżej wymienionych zasad, a przekonasz się, że codzienna pielęgnacja i stylizacja włosów stanie się łatwiejsza i bezpieczniejsza.

Powiązane artykuły