Szukaj
Close this search box.

Jakie style we wnętrzach są modne w 2022 – sprawdź najnowsze trendy

Spis treści

Rok 2022 w aranżacjach maluje się w różnorodnych kolorach. Oznacza to, że modne jest przede wszystkim to, co spersonalizowane i oryginalne. W praktyce oznacza to, że stawiamy maksymalnie na to, aby wnętrza odzwierciedlały domowników, nawet jeśli poszczególne zestawienia na pozór nie będą do siebie pasowały. Ważne miejsce w tym roku odgrywa styl ekologiczny, mocno kłaniający się w kierunku natury. Sprawdźmy, co jeszcze jest modne we wnętrzach w 2022 roku, na jakie akcesoria, kolory i motywy stawiać, aby wnętrza były osadzone w trendach? Podpowiadamy.

Modne wnętrza 2022 – przede wszystkim personalizacja

Najważniejszą kwestią jest to, aby w 2022 roku stawiać na personalizację wnętrz. Za zadanie projektanci postawili sobie odzwierciedlanie upodobań i indywidualnego poczucia stylu lokatorów. Oznacza to często dość niekonwencjonalne połączenia, przełamywanie konwencji i stawianie na oryginalność. To wszystko sprawia, że mieszkania i domy pełne są identyfikacji i tego, że można stawiać na różnorodność, a nawet trzeba – i co ważne – jest to ciekawe i pożądane.

Ekologia – trend wnętrzarski 2022

Stawianie na wszystko, co jest zgodne z ekologią, to kolejna ważna kwestia we wnętrzarskich trendach 2022. Projektanci bardzo mocno lansują więc styl eko, który kocha wszystko, co naturalne, co jest dobre dla środowiska naturalnego. Pamiętajmy o tym, że nie można absolutnie faworyzować w tej konwencji tworzyw sztucznych i wszystkiego, co zostało z nich wykonane. W stylu ekologicznym najmodniejsze są akcesoria i dodatki wykonane z drewna, bambusa i innych łatwo odnawialnych materiałów.

Pamiętajmy o tym, że drewno jest ponadczasowe. Aranżacje z nim w roli głównej będą nie tylko przytulne i funkcjonalne, ale też modne przez wiele długich lat. Kolejna kwestia to także wprowadzanie do wnętrz roślinności. Świetnie sprawdzi się ona zarówno w salonie, jak i sypialni, pokoju dziecka czy też przedpokoju. Do każdego z tych pomieszczeń wprowadzi przytulność i harmonię. A takie kwestie są bardzo ważne na drodze do uzyskania aranżacji sprzyjającej chęci pobytu w danym pomieszczeniu.

Modne wnętrza przede wszystkim lansują wszystko, co jest związane z ochroną środowiska. Pełno w nich kolorów ziemi, w tym zieleni – zwłaszcza w wydaniu butelkowym. Nie bójmy się w nich stawiać także na różnorodność – maksymalne stawianie na personalizację – w końcu mamy czuć się wygodnie we własnym domu.

Powiązane artykuły