Szukaj
Close this search box.

Jazz Band Młynarski-Masecki w Studio U22

jazz band

Spis treści

8 października warszawskie Studio U22 odwiedzili Jan Młynarski i Marcin Masecki, którzy wspólnie tworzą projekt Jazz Band Młynarski-Masecki. Panowie zaprezentowali album „Płyta z zadrą na sercu”, który już jedenastego października ukaże się na rynku nakładem wydawnictwa Agora. Spotkanie odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV – „Piątki z Nową Muzyką”.

Album „Płyta z zadrą w sercu” to drugi studyjny longplay autorstwa grupy Jazz Band Młynarski-Masecki. Tytuł odnosi się do utworu jednego z największych polskich tekściarzy XX wieku – Mariana Hemara.

Do nagrań muzycy użyli mikrofonów z lat dwudziestych ubiegłego wieku

 Całość realizował Filip Krause ze słynnego berlińskiego studia Emila Berlinera. Na płycie znajdą się utwory głównie z przełomu lat 30. i 40. ubiegłego wieku. Wszystkie piosenki to dobrze znane w ubiegłych latach polskie szlagiery. Znajdziemy wśród nich między innymi: Yo YoWarszawo, moja Warszawo czy Miss Mary. Marcin Masecki swoimi aranżacjami sprawił, że te lekko zapomniane utwory, otrzymały życie na miarę XXI wieku.

W dodatku do płyty znajduję się historia maestra Karasińskiego – polskiego kompozytora rozrywkowego, który tworzył w Polsce przed- i powojennej. Duet nagrał na nowo trzy jego kompozycje. W rozmowie z Piotrem Metzem opowiedzieli o tej inspiracji:

Karasiński przeprowadził muzykę klasyczną i operetkową do świata muzyki rozrywkowej. To był muzyk z prawdziwego zdarzenia. Właśnie dlatego zadedykowaliśmy mu płytę.

Jazz band Młynarski-Masecki spełnił marzenia o stworzeniu własnej jazzowej orkiestry. Podstawowy skład liczący 7 osób wzbogacił się o sekcje skrzypiec, trąbek i puzonów. Takim to sposobem powstał 17-osobowy band.

Muzycy zdradzili także, że album „Płyta z zadrą w sercu” nie będzie ich ostatnim krążkiem

W momencie, gdy zaczęliśmy tę przygodę i skończyliśmy pracę nad pierwszym albumemoczywistym stał się fakt, że jest to przedsięwzięcie na długie lata. Chcemy, żeby tych płyt było wiele.

Trasa koncertowa zespołu obejmie najlepsze polskie sale koncertowe, między innymi: Operę Krakowską, Polską Filharmonię Bałtycką, Aulę Artis. Koncerty przybiorą formę recitali.

Podczas spotkania w U22 artyści dali przedsmak tego, co za chwilę zaprezentują szerokiemu gronu odbiorców .

O przyjemna atmosferę spotkania zadbała marka Ballantine’s, a odsłuch płyty w najwyższej jakości dźwięku zapewnił profesjonalny sprzęt od firm SVEDA AUDIO i Nautilius.

Powiązane artykuły