Szukaj
Close this search box.

Korzyści, jakie płyną z zastosowania olejków eterycznych

olejek eteryczny

Spis treści

Physalis jest marką, która stawia na ekologię. Na to, co natura ma w sobie najlepszego. Jeżeli ktoś zwraca dużą uwagę na to, aby na co dzień otaczać się właśnie takimi przedmiotami, to z dużą dozą prawdopodobieństwa znajdzie w ich ofercie ciekawe produkty dla siebie. Ot, chociażby można wspomnieć o pastylkach do ssania na odporność, jakie przyrządzone są z jeżówki, czy też pastylkach ułatwiających oddychanie na bazie eukaliptusa. Jednak warto na dłuższą chwilę zatrzymać się przy ich olejkach eterycznych. Dlaczego? Po to, aby przekonać się, że ich stosowanie daje ogrom najróżniejszych korzyści.

Dobroczynne działanie olejków

Zresztą, nie tylko marka Physalis, ale również wiele innych ma w swojej ofercie tego typu olejki. To są właśnie te niewinne kropelki, wydzielające piękny aromat, które najczęściej stosuje się do aromaterapii. Ale prawda jest taka, że duża ilość osób nawet nie wie, iż takie olejki marki Physalis lub też innych, zakupić do własnego domu. Czas więc na to, aby im się przyjrzeć. Jakie mają one właściwości? Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, z jakim dokładnie produktem ma się do czynienia. Przykładem może być chociażby olejek z nagietka, który polecany jest do skóry zaczerwienionej i wrażliwej. Jego zaletą jest to, że ma działanie ochronne i uspokajające. Orzechy macadamia, jakie stanowią bazę do wykonania takich olejków korzystnie działają na skórę twarzy, jak również ciała. A to dzięki temu, że są w stanie zapewnić jej miękkość, sprężystość, a do tego promienność.

Różne olejki o ciekawym zastosowaniu

W ofercie Physalisa znaleźć można różne olejki. Takie, które można zastosować bezpośrednio na skórę twarzy, ale również do masażu. Niekiedy, można pozwolić sobie na zmieszanie kilku kropelek różnych olejków, aby móc uzyskać jeszcze ciekawszy efekt. W tym jednak przypadku należy stosować się dokładnie do instrukcji, jakie znaleźć zawsze można na opakowaniu. Tak, aby takimi działaniami jednak sobie samodzielnie nie zaszkodzić.

Powracając do dobroczynnych właściwości olejków Physalisa, a także innych marek, można tutaj wymienić olejek stworzony na bazie lawendy. Dlaczego? Ponieważ to ten właśnie produkt, który ma najszersze zastosowanie. Te kilka kropelek działa w sposób odkażający, przeciwbakteryjny, przeciwwirusowy i przeciwgrzybiczy. Warto również nadmienić, że lawenda wpływa korzystnie na psychikę człowieka, działając przeciwbólowo i antydepresyjnie.

Jest wiele zalet stosowania takich i innych olejków, dlatego tym bardziej warto się z nimi zaprzyjaźnić.

Powiązane artykuły