Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lifestyle

Który krem nawilżający do twarzy jest dobry? Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni.

nawilzajacy krem do twarzy

Każda cera powinna mieć zapewniony odpowiedni poziom nawilżenia. Zadbana skóra pozwala zachować na naprawdę długo młody wygląd. Do tego jest odporna na atmosferyczne czynniki. Jak wybrać idealny krem nawilżający? Czy można pozwolić sobie na wybór pierwszego lepszego w drogerii? Pora to wszystko sprawdzić.

Jaki powinien być dobry krem nawilżający?

Jeśli chodzi o kremy do twarzy, to najważniejsze są ich składy. W składzie kremu nawilżającego nie może zabraknąć wszelkich składników, które to są odporne na zatrzymywanie się wilgoci w komórkach. Takowe substancje wiążą wodę. O jakich składnikach mowa? Jest to gliceryna, kolagen, arginina, mocznik, kwas hialuronowy, naturalne olejek, witamina E, czy też aloes.

Składniki, które zostały wymienione, znajdować się powinny zawsze na początku listy składników. Chyba każdemu z nas zależy na uzyskaniu pożądanego efektu, prawda?

A jakich składników w kremie nawilżającym nie powinno być? Na pewno w dobrym kremie nawilżającym nie powinno być parafiny. Parafina ma oleistą konsystencję. Niestety przez to dochodzi do zatykania porów. W nawilżającym kremie nie powinny się znaleźć składniki, które mogą wywołać alergiczne reakcje. Koniec z konserwantami, czy też parabenami. W miarę swoich możliwości powinniśmy kupować kosmetyki, które nie mają w swoim składzie barwników, czy też zapachowych dodatków.

Jakiej konsystencji powinien być dobry krem?

Z konsystencją wiele osób ma problem. Do pielęgnacji codziennej normalnej cery oraz mieszanej polecane są kosmetyki o konsystencji nieco lekkiej. Gdy mamy skórę suchą, to weźmy krem o konsystencji, która to jest bogata w natłuszczające substancje. Zaś osoby o tłustej skórze powinny jednocześnie nawilżać, ale od tego nie zatykać włosowych mieszków.

Dobry krem nawilżający jest nie tylko łatwy w aplikacji, ale musi mieć także przyjemną konsystencję. Dobry krem powinien się szybka wchłaniać, a do tego dawać na co dzień poczucie u kojenia. Gdy krem nawilżający stosujemy regularnie, to cera pozostanie dłużej jędrna oraz będzie także pełna blasku.

Wybór dobrego nawilżającego kremu do stosowania na co dzień jest bardzo prosty. Obecność składników, które pomagają utrzymać właściwy poziom nawilżenia, jak i konsystencja dobrana do cery są podstawowymi czynnikami, które to musimy wziąć pod uwagę podczas poszukiwania kremu idealnego. O pomoc zawsze można poprosić pracownika drogerii, kosmetyczki, czy też lekarza dermatologa.

 

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

You May Also Like

Kultura

Artyści nieustannie komentują i interpretują zmieniający się świat. Podczas spotkań z cyklu #premieraonline internauci mogą wymienić się spostrzeżeniami z czołowymi twórcami. W wirtualnym studiu...

Wiadomości

Niewiele jest w życiu pewnych rzeczy, ale jeśli zapytasz sportowca o jego największe marzenie, to ze stuprocentową pewnością powie, że olimpiada. Nie jestem w...

Wiadomości

Prawo rodzinne to jeden z działów prawa cywilnego. Dotyczy on regulacji stosunków prawnych pomiędzy członkami rodziny, a także ich stosunków z osobami trzecimi. W ostatnich...

Muzyka

Wykonywanie tych samych obowiązków każdego dnia może być nurzące i męczące dla każdego. Trudno jest utrzymać pozytywne nastawienie i mieć dużo energii, kiedy praca...

Copyright © 2020