Szukaj
Close this search box.

Lipoliza iniekcyjna, czyli rozpuszczanie tłuszczu z brzucha. Na czym to polega?

Spis treści

Zbyt duży obwód w pasie to odwieczny problem wielu kobiet i mężczyzn. Podczas gdy inne partie ciała są zwykle bardziej podatne na dietę i ćwiczenia, brzuch trudno jest doprowadzić do ideału tradycyjnymi metodami. Na szczęście istnieją skuteczne i mało inwazyjne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Lipoliza iniekcyjna to technologia, dzięki której tłuszcz z brzucha można po prostu… rozpuścić. Jak to działa? Wyjaśniamy.

Co to jest lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna to bezoperacyjny zabieg, którego celem jest trwała redukcja tkanki tłuszczowej poprzez jej rozpuszczenie i usunięcie z organizmu. Podczas zabiegu pod skórę wprowadza się specjalne substancje aktywne, które wywołują zjawisko lipolizy – destrukcji komórek tłuszczowych. Przez kilka kolejnych tygodni po zabiegu organizm stopniowo pozbywa się tkanki tłuszczowej na drodze naturalnych procesów fizjologicznych.

Lipoliza iniekcyjna zaliczana jest do zabiegów nieinwazyjnych, ponieważ nie wymaga podania narkozy czy wykonania skomplikowanych cięć chirurgicznych. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Stanowi świetną alternatywę dla liposukcji. Wykonana pod okiem wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza jest terapią całkowicie bezpieczną.

Wyszczuplanie poprzez rozpuszczanie tłuszczu – na czym to polega?

Lipoliza iniekcyjna to zabieg medycyny estetycznej przeprowadzany przez lekarza. Polega na wykonaniu serii zastrzyków na wybranej partii ciała. Wstrzykiwany preparat to mieszanina dwóch substancji:

  • wyciągu z soi: fosfatydylocholiny,
  • składnika soli żółciowej: deoksycholatu.

Tłuszcz zawarty w organizmie, po podaniu mieszanki fosfatydylocholiny oraz deoksycholanu sodu, zostaje trwale uszkodzony. Adipocyty (komórki tłuszczowe) pękają, a uwolnione z nich tłuszcze transportowane są przez krew do wątroby, gdzie są rozkładane i następnie wydalane z organizmu. Zabieg jest niezwykle szybki, zazwyczaj trwa nie dłużej niż 15 minut.

Po wykonaniu lipolizy iniekcyjnej proces usuwania komórek tłuszczowych przebiega naturalnie w ciągu kilku tygodni. W tym czasie wskazane jest picie dużej ilości płynów, wykonywanie masaży limfatycznych oraz systematyczna aktywność fizyczna. Takie postępowanie ułatwia transport tłuszczu do wątroby i jego usunięcie z organizmu – wyjaśniają specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki. Lipoliza iniekcyjna pozwala na uzyskanie trwałych rezultatów, ale żeby było to możliwe, konieczne jest wykonanie serii 2-3 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach. O liczbie i częstotliwości terapii decyduje lekarz wykonujący zabieg.

Lipoliza brzucha – efekty

Efektem lipolizy iniekcyjnej jest przede wszystkim wyszczuplanie i wymodelowanie ciała. Zabieg pozwala na wyszczuplenie talii o kilka centymetrów. Poprawia się też mikrokrążenie i metabolizm komórek skóry. Dodatkowo zabieg powoduje regenerację i obkurczenie się tkanek w obrębie ostrzykniętego obszaru. W rezultacie brzuch staje się płaski, a skóra na nim lepiej napięta, podkreślone zostają mięśnie brzucha.

Należy pamiętać, że lipoliza iniekcyjna nie jest metodą odchudzania, ale służy jedynie do usuwania miejscowo nagromadzonego tłuszczu i modelowania sylwetki. W przypadku znacznej nadwagi lub otyłości zaleca się najpierw zastosowanie odpowiedniej diety i ćwiczeń, aby osiągnąć prawidłową masę ciała. BMI powyżej 35 stanowi jedno z przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu.

W razie innych pytań lipolizy iniekcyjnej zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Powiązane artykuły