Szukaj
Close this search box.

Liposukcja – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?

Spis treści

Odsysanie tłuszczu, czyli tzw. liposukcja to operacja, która pozwala pozbyć się nadmiarów tkanki tłuszczowej z najbardziej opornych i trudnych do wyszczuplenia partii ciała. Za duży brzuszek? Zbyt szerokie biodra lub uda? Wystające boczki? Jeśli borykasz się z takimi problemami, to możesz rozważyć zabieg liposukcji. Bądź gotowa na spektakularny efekt!

Liposukcja – dlaczego warto?

Nadmiar tkanki tłuszczowej to problem, który dotyka kobiety, jak i mężczyzn. Tłuszcz lubi gromadzić się w nadmiarze szczególnie w okolicy brzucha np. po ciąży lub po prostu z powodu uwarunkowań genetycznych, bądź w wyniku nieprawidłowej diety. Liposukcja brzucha to jedna z najczęściej wykonywanych operacji plastycznych. Daje piękne efekty wyszczuplenia ciała, wymodelowania sylwetki i spłaszczenia brzucha. Sprawia, że figura zyskuje nowe proporcje. Pacjenci klinik chirurgii plastycznej, często podkreślają, że gdyby nie ten zabieg, nie byliby w stanie osiągnąć tak dużych rezultatów wyszczuplenia.

Liposukcja klasyczna – na czym polega?

Klasyczna liposukcja to nic innego jak odessanie nadmiarów tłuszczu za pomocą specjalnej kaniuli. Podłączona jest ona do aparatury wytwarzającej specjalne ciśnienie i odsysającej tkankę tłuszczową. Jest to zabieg inwazyjny, przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Efektem zabiegu jest trwałe usunięcie nadmiarów tłuszczu. Podczas jednej procedury chirurg plastyczny może odessać nie więcej niż 4 litry tłuszczu. Jest to zatem metoda modelująca sylwetkę, a nie odchudzająca.

Liposukcja laserowa – jak wygląda zabieg?

Odsysanie tłuszczu to zabieg, który polega na tym, iż chirurg podczas operacji wykonuje niewielkie nakłucia w skórze i poprzez nie wprowadza sondę, która wyposażona jest w strumień lasera o dwóch długościach fal. Pierwsza fala rozgrzewa i rozpuszcza tłuszcz, który zostaje później delikatnie odessany. Natomiast druga fala działa na skórę poprzez obkurczenie włókien kolagenowych – dzięki temu po zabiegu skóra ulegnie większemu napięciu i stanie się bardziej elastyczna. Liposukcja laserowa to zabieg, który jest o wiele mniej inwazyjny w odróżnieniu od klasycznej liposukcji. Organizm szybciej dochodzi do siebie, pacjent ma mniej obrzęków i siniaków.

Rekonwalescencja po zabiegu liposukcji

W związku z tym, że odsysanie tłuszczu to zabieg inwazyjny, pacjent będzie musiał przejść odpowiedni okres rekonwalescencji. Jej czas i przebieg będzie zależał od wybranej metody oraz indywidualnych cech pacjenta. Po zabiegu liposukcji na obszarze zabiegowym zaleca się noszenie specjalnego ubranka uciskowego, które zapobiega pojawieniu się obrzęków. Oprócz samego zabiegu liposukcji należy później także (w zależności od zaleceń lekarza) poddać się zabiegom wspomagającym obkurczenie skóry. Dlaczego? Szczególnie u pacjentów starszych skóra traci zdolność do naturalnego, samoistnego obkurczenia się. Dlatego w tym wskazaniu pomogą specjalne masaże endermologiczne, które trzeba wykonać w serii. Ostateczny efekt wymodelowania sylwetki będzie widoczny po kilku miesiącach.

Powiązane artykuły