Szukaj
Close this search box.

Magdalena Różczka apeluje o pomoc dla organizacji dobroczynnych

magdalena rozczka

Spis treści

Ośrodki preadopcyjne, hospicja, schroniska dla zwierząt i dziesiątki organizacji w całej Polsce nieustannie potrzebują naszego wsparcia – apeluje Magdalena Różczka w spocie kampanii #dobrokontrawirus.

W czasie epidemii COVID-19 wiele organizacji społecznych boryka się z brakiem wolontariuszy, utratą darczyńców i sponsorów, ograniczających swoje wydatki. Setki organizacji musi przerywać trwające projekty, warsztaty, spotkania edukacyjne, kursy zawodowe itp.  Dla niektórych stowarzyszeń i fundacji pracujących z dziećmi, jest to szczególnie trudny czas. Ich działalność wymaga bezpośrednich kontaktów z opiekunami, rehabilitantami czy wolontariuszami. Gdy opiekunowie trafiają na kwarantannę, wtedy brakuje ludzi do pracy. To właśnie spotkało w październiku wspieranych przez Magdalenę Różczkę małych podopiecznych Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. Dzieci musiały być rozmieszczone w domach opiekunów i przyjaciół ośrodka.

Wiele fundacji i stowarzyszeń na co dzień zdobywało pieniądze na działania organizując pikniki, bale charytatywne, aukcje dobroczynne spotkania darczyńców lub prowadząc zbiórki pieniędzy w terenie. W tej chwili jest to praktycznie niemożliwe.

Pandemia to czas wielkiej niepewności dla nas wszystkich, również dla organizacji dobroczynnych. Z całego serca apelujemy, aby pamiętać o ich misji pomagania potrzebującym. Nawet w czasie pandemii można się zaangażować w wolontariat lub e-wolontariat, dokonywać co miesiąc drobnej wpłaty na wybraną fundację. Można dostarczyć paczkę pieluch, maseczki, rękawiczki, środki higieny do hospicjum lub ośrodka preadopcyjnego, posiłki seniorom, zrobić Facebookową zbiórkę urodzinową na rzecz wybranej organizacji lub zorganizować internetowe wyzwanie tzw. „challenge”. Pomysłów jest naprawdę bardzo wiele – mówi Katarzyna Kunert z Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”.

Magdalena Różczka: zróbcie pierwszy krok, pierwszy gest

W wywiadzie udzielonym portalowi plejada.pl w 2012 roku, Magdalena Różczka powiedziała, że nigdy nie odmawia pomocy. Nie tylko daje swoją „twarz” organizacjom społecznym, ale także angażuje się na wielu polach: wolontariatu, promocji 1% czy zobowiązywania reklamodawców z którymi współpracuje, do jednoczesnego wspierania wybranych przez nią inicjatyw. Takie podejście jest niezwykle wartościowe i realnie pomaga organizacjom pozarządowym.

Aktorka wie, że Polacy potrafią i chcą pomagać, tylko często nie mają pomysłu. Jak sama mówi: zawsze namawiam i będę namawiała: jeśli ktoś ma za dużo pieniędzy, może wpłacić na konto fundacji, jeśli ktoś ma za dużo czasu, może się nim podzielić; jeśli ktoś ma dwie zdrowe ręce, może zostać wolontariuszem. A jeśli ktoś twierdzi, że nic nie może, niech zbiera zakrętki od butelek. 

Magdalena Różczka od lat wspiera Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny w Otwocku (Fundacja Rodzin Adopcyjnych), Fundację Spełnionych Marzeń, akcję BohaterON, Fundację Sensoria, Klub Gaja, Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, Fundację KIDS Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali, WOŚP. Jest Honorową Ambasadorką UNICEF Polska, trzykrotną laureatką Plebiscytu Gwiazdy Dobroczynności, „Bursztynowej Róży”, którą otrzymała także za działalność charytatywną oraz nagrody specjalnej Róż Gali 2016 za zaangażowanie społeczne.

Powiązane artykuły