Szukaj
Close this search box.

Miejsca w Polsce, które warto zobaczyć

miejsca na podroz

Spis treści

Wielkimi krokami zbliża się weekend majowy. Jest to doskonały czas na to, by skorzystać z wiosennej pogody i spędzić te chwile na świeżym powietrzu. Wiele osób w tym czasie decyduje się na podróżowanie, więc warto przekonać się, gdzie można pojechać, by miło spędzić weekend z rodziną lub znajomymi, a co więcej zobaczyć piękne miejsca. Zapoznaj się z naszymi propozycjami i przekonaj się, jakie są piękne miejsca w Polsce, które warto zobaczyć.

Molo w Sopocie

Piękne miejsce nad polskim morzem, które każdy powinien zobaczyć chociaż raz w życiu. Wiosną powinno tam być mniej turystów, niż w sezonie wakacyjnym, więc warto się tam wybrać o tej porze roku. Molo rozciąga się nad wodą, dzięki czemu można zobaczyć piękne widoki, które z pewnością doskonale prezentować się będą na zdjęciach pamiątkowych. Latem jest tam wiele atrakcji, takich jak kina plenerowe, jazda na rowerkach wodnych lub skuterach wodnych. Łabędzie pływające przy brzegu czekają na dokarmianie. Jeśli szukasz spokojnego miejsca, gdzie będziesz w stanie odpocząć i zrelaksować się, to Molo w Sopocie okaże się strzałem w dziesiątkę.

Zamek w Mosznej

Zamek w Mosznej przyciąga do siebie turystów nie tylko z kraju, ale również i z za granicy. To pełne uroku miejsce, w którym każdy może poczuć się jak w bajce. Zamek wygląda jak prosto wyjęty z magicznej krainy, przechadzając się po pięknym ogrodzie na chwilę można przenieść się do czasów, w których miejsce to było zamieszkane przez potentatów przemysłowych. We wschodnim skrzydle widoczna jest szklarnia, w której widać zielone i w pełni rozkwitające rośliny. To miejsce, do którego warto wybrać się z rodziną, samemu lub znajomymi. Warto przygotować się na długie zwiedzanie, ponieważ plac, na którym umieszczony jest zamek jest naprawdę duży. Zarezerwujcie sobie więc jeden dzień na taką wyprawę i przenieście się do bajkowego miejsca, gdzie możecie wypocząć i odciąć się od zgiełku panującego w mieście.

Zalew Zakrzówek

Zalew, który zapiera dech, kiedy zobaczy się go na własne oczy. Niestety jest to miejsce bardzo niebezpieczne. Zalew jest głęboki i notowane są przypadki utonięć. Jeśli jednak umiesz pływać i nurkować, to w jednej z części znajduje się szkoła, w której w obecności profesjonalistów zobaczysz to miejsce z bliska.

Zdecyduj się na jedno z tych miejsc i przekonaj się, że w Polsce jest jeszcze dużo miejsc, które warto zwiedzić i zobaczyć na własne oczy.

Powiązane artykuły