Szukaj
Close this search box.

Mocne przebarwienia i zęby po leczeniu kanałowym. Jak zwiększyć ich estetyczność?

stomatologia

Spis treści

Coraz więcej osób decyduje się na to, aby korzystać regularnie z pomocy stomatologa oraz protetyka, a tym samym bardziej kompleksowo dbać o swoje zęby. Niestety bardzo często zdarza się, że musimy wykonać leczenie kanałowe zębów lub walczyć z bardzo dużymi przebarwieniami. Tego rodzaju kwestie bardzo mocno nas angażują, pragniemy jak najszybciej cieszyć się pięknym i szerokim uśmiechem. Na szczęście nowoczesna stomatologia oferuje szereg rozwiązań, dzięki którym zęby odzyskają dawny blask. Jednym z takich rozwiązań są korony protetyczne.

Kulturę dbania o higienę jamy ustnej zdecydowanie powinniśmy wynieść z domu rodzinnego. Jeżeli z jakiegoś względu nie mam specjalistycznej wiedzy i nie wiemy dokładnie, na czym polega odpowiednia profilaktyka stomatologiczna i jakie mogą być jej efekty, możemy skorzystać z pomocy doświadczonego stomatologa. Taką pomoc otrzymamy między innymi w klinice stomatologicznej MCS https://mcs-przychodnia.pl/.

Im bardziej przyłożymy się do tego, aby dbać o zęby, tym dłużej będziemy cieszyć się tymi naturalnymi, będą one również o wiele lepiej wyglądały. W przypadku, gdy mamy do czynienia z zębami martwymi, po leczeniu kanałowym, takimi, które są bardzo mocno przebarwione, warto pomyśleć o zastosowaniu korony protetycznej. To rozwiązanie skuteczne, dzięki któremu odzyskamy ładny uśmiech.

Czym jest korona na zęby?

Korona na zęby to również jedno z uzupełnień protetycznych, bardzo chętnie wybierana przez pacjentów, głównie z uwagi na trwałość, odporność, naturalność oraz bardzo wysoką estetykę. Koronki przede wszystkim pozwalają na to, aby ząb został skutecznie odbudowany. To pewnego rodzaju nakładka stomatologiczna, którą aplikuje się na pozostałości zęba. Niezwykle ważne jest to, że koronka nie jest „przyklejona” do zęba, montowana na wkład koronowo-korzeniowy oraz na implant zębowy. Zapewnia to maksymalną trwałość oraz pełną funkcjonalność.

Zobacz także: https://euroinfor.pl/proteza-zebowa-jakie-sa-realne-korzysci-z-jej-noszenia/

Dlaczego warto postawić na koronkę stomatologiczną?

Korony stomatologiczne pomagają natychmiast zwiększyć funkcjonalność jamy ustnej, a co za tym idzie przywrócić ich normalne funkcjonowanie. W znaczący sposób poprawiają również estetykę uśmiechu, wygląd całej twarzy, zwiększają atrakcyjność, umożliwiają łatwiejsze nawiązywanie relacji. Zęby odbudowane przy pomocy korony wyglądają bardzo naturalnie, nie odróżniają się kształtem, wielkością czy kolorem od reszty uzębienia.

Powiązane artykuły