Moda damska na jesień i zimę 2022 – na jakie kolory i wzory stawiać?

moda damska

Spis treści

Trendy w modzie damskiej jesień-zima 2022 to wariacje na temat lat 90. okraszone lekką nutą klasyki. To powrót do tego, co już było ze stawianiem na to, co dopiero nadchodzi. Słowem – najbliższe miesiące na pewno nie będą nudne. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośniczki minimalizmu, nieśmiertelnej klasyki, jak również osoby, które uwielbiają bawić się konwencją nie pozwalając przejść obok siebie obojętnie. Sprawdź, co jeszcze będzie modne w sezonie jesień-zima 2022.

Moda damska jesień-zima 2022 – jakie kolory będą na topie?

Na topie w nadchodzących miesiącach jest przede czerwień. Skradła ona serca projektantów do tego stopnia, że stawiają na nią zarówno w stylizacjach dedykowanych biznesowym spotkaniom, jak również wersji na spotkania z przyjaciółmi czy też wieczornym bankietom.

Koniecznie w tonacji przywodzącej na myśl soczystość i drapieżność. Czerwień ma rozgrzewać, ma pobudzać do działania i nie dawać o sobie zapomnieć. Można stawiać na nią zarówno w wersji total look, jak również zestawiać ją w dość nieoczywistych połączeniach. Jednak nie jest to must have. Śmiało warto także dać szansę klasyce gatunku, czyli na przykład duetowi czerwieni z czernią, który nigdy nie wyszedł z mody i niewiele wskazuje na to, aby miało się to zmienić.

Wśród kolorów, które pokochali zarówno światowej sławy projektanci, jak również amatorzy nieoczywistych połączeń w modzie znalazło się miejsce na karmelowego odcienia. Mowa o beżu, który jest złocisty i ciepły. Występuje zarówno w wersji solo, jak również duetach. Biel także mocno pobudza do działania. Udowadnia, że klasyka nigdy nie wyjdzie z mody.

Jakie wzory są modne w modzie damskiej jesień-zima 2022?

Moda damska jesień-zima 2022 to stawianie przede wszystkim na kratkę. Po wielu latach nieobecności udowadnia, że można wrócić do łask w wielkim stylu, z ogromnym przytupem. Kratka tak rozbudziła wyobraźnię projektantów, że stawiają na nią niemalże w każdym możliwym wydaniu – od marynarki, po płaszcze, kurtki, plecaki czy też nawet buty. Nie bez znaczenia jest także rola zwierzęcych motywów, a zwłaszcza w wydaniu cętek czy też łat. Można także wykorzystać potencjał dekorów boho, etniczne podejście do tematu mody może być bardzo ciekawe i wcale nie musi oznaczać sztampy. To na jakie się zdecydujemy jest uzależnione już tylko i wyłącznie od naszych indywidualnych preferencji.

Powiązane artykuły