Szukaj
Close this search box.

Olejek czy balsam do brody? Poznaj różnice

co najlepiej stosowac do brody

Spis treści

W zadbaniu o brodę niezwykle duże znaczenie mają kosmetyki. To właśnie one służą do jej regularnej pielęgnacji, która sprawia, iż broda może rosnąć w prawidłowy sposób i wyglądać zawsze na zadbaną. Mężczyźni, którzy hodują swój zarost, bardzo często zastanawiają się jednak, co sprawdzi się lepiej. Olejek do brody, czy może przeznaczony do niej balsam? Oto różnice pomiędzy tymi dwoma kosmetykami.

Olejek do brody — co to, jak działa

Jak wskazuje sama nazwa olejek to kosmetyk powstający na bazie świetnych olejków, które mają pozytywne właściwości wspierające stan zarostu. Najczęściej do ich stworzenia używa się połączenia trzech grup składników. Bazy, czyli faktycznych olejków, do której następnie dodaje się składniki aktywne, a także substancje zapachowe. Istnieją jednak specjalne olejki bezzapachowe przeznaczone do używania wieczorem lub przez osoby uczulone na olejki eteryczne. 

Działanie olejku do brody jest dość rozbudowane i mocno zależy od tego, jaki olejek do brody wybierzemy. Pozwala on bowiem przede wszystkim na nawilżenie oraz odżywienie skóry i włosów na brodzie. Oprócz tego nadaje im sprężystości i zapobiega elektryzowaniu. Działa także korzystnie na skórę, gdyż ją nawilża, w ten sposób zapobiegając łuszczeniu się, łagodzi podrażnienia na niej i pozwala na skuteczną walkę z uczuciem swędzenia, które często się pojawia w trakcie posiadania brody. 

Balsam do brody — co to, jak działa

Balsam ma podobne działanie jak olejek. Oczywiście różni się formą, która jest mniej płynna, a bardziej stała i w ten sposób balsam może być także wykorzystany do lekkiej stylizacji, czyli właśnie ułożenia brody w pożądany sposób. Zawiera jednak również substancje aktywne, czy też olejki, dzięki czemu jest on w stanie pielęgnować zarost i skórę na brodzie.

Działanie balsamu do brody jest więc takie samo jak w wypadku olejku z pewnymi wyjątkami. Oprócz tego, że nawilża, odżywia czy też regeneruje zarost dodatkowo pozwala on na jego dobre ujarzmienie i wystylizowanie, dzięki czemu broda przybiera kształt, który nas interesuje i prezentuje się lepiej. 

Olejek czy balsam do brody — co wybrać?

Tak naprawdę zarówno olejek, jak i balsam do brody to naprawdę dobry kosmetyk. Olejek do brody jest przeznaczony dla osób, które nie lubią regularnie stylizować brody, a jeśli to robią, to wykorzystują trwalsze materiały, takie jak na przykład wosk do brody. Balsam z kolei umożliwia ujarzmienie burzy włosów na brodzie na co dzień, co z pewnością docenią mężczyźni, których zarost jest dość bujny i ma tendencję do rozchodzenia się na wszystkie strony świata. 

Powiązane artykuły