Szukaj
Close this search box.

Peeliningi medyczne – kiedy warto je wykonywać?

medyczne zabiegi

Spis treści

Peeling medyczny to zabieg, który jest obecnie bardzo popularny, korzystają z niego najczęściej kobiety i bardzo sobie chwalą taką metodę. Dzięki niej ich skóra staje się doskonale odżywiona, jędrna oraz gładka, przez co jej wygląd zachwyca oczekiwania klientek. Sam zabieg polega na kontrolowanym złuszczaniu naskórka oraz części warstw skóry właściwej, odpowiada za to działanie czynnych substancji chemicznych. Specjalista bądź specjalista nakłada na skórę klientki odpowiedni preparat, którego siła penetracji i oddziaływania na skórę są zależne od tego, jakie stężenie składu chemicznego zostało dobrane do tego zabiegu, takie wybory są indywidualne zależne od skóry pacjentki i dobiera się najlepsze rozwiązania, aby skóra nie była podrażniona, a efekt był zauważalny. Kiedy więc jest odpowiedni moment, aby umówić się na taką wizytę?

Dla kogo jest peeling medyczny?

Peeling medyczny jest przede wszystkim dla osób, które chcą zadbać o swoją skórę. Taki zabieg umożliwia rozwiązanie takich problemów, jak łojotokowe zaburzenia skóry i trądzik, redukcja lub całkowita eliminacja blizn, które wystąpiły po trądziku. Odpowiada on również za eliminacje przebarwień na twarzy, dekolcie i dłoniach oraz w dużym stopniu nawilża i odżywia skórę, przez co nie jest już sucha i wiotka. Warto również wspomnieć o redukcji zmarszczek i rozstępów. Jest to zabieg przeznaczony dla kobiet, które borykają się właśnie z takimi problemami. Peelingi medyczne w Jeleniej Górze to oferta Gabinetu medycyny Estetycznej, w którym można przeprowadzić wiele zabiegów poprawiających jakość skóry.

Kiedy nie powinno przeprowadzać się takiego zabiegu?

Medycyna estetyczna umożliwia wiele dobrych zabiegów dla naszego ciała, jednak są również przeciwskazania przed wykonywaniem takiego zabiegu jak, chociażby peeling medyczny. Z pewnością nie powinny wykonywać go kobiety w ciąży oraz osoby, które mają alergię na wybrane składniki zawarte w peelingach używane w zabiegu chemicznym. 

Powiązane artykuły