Szukaj
Close this search box.

Podkład do cery mieszanej — na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

dobor podkladu

Spis treści

Cera mieszana stanowi spore wyzwanie zarówno w przypadku doboru idealnej dla niej pielęgnacji jak i podkładu, ponieważ jest połączeniem tłustej i suchej skóry. Z tego powodu produkty dla niej dedykowane powinny cechować się dobry kryciem i właściwościami matującymi. Preparaty nowej generacji są w stanie sprostać wszystkim tym wymogom, jednak na co dokładnie zwrócić uwagę przy wyborze podkładu do cery mieszanej? Podpowiadamy.

Czym jest cera mieszana?

Cera mieszana jest bardzo specyficzna, ponieważ jej posiadaczki zmagają się z przesuszeniem w niektórych miejscach, zazwyczaj na policzkach. Z kolei w innych ich twarz przypomina skórę tłustą, ponieważ świeci się, wytwarza nadmiar sebum i widać na niej rozszerzone pory, zazwyczaj w strefie T (czoło, nos, broda).

Kolor podkładu do cery mieszanej

Pierwszym aspektem, który trzeba wziąć pod uwagę, podczas wyboru podkładu do każdej cery, również mieszanej jest dobór odpowiedniego koloru. Nie ma nic gorszego niż odcinający się produkt nałożony jedynie na twarz, którego odcień znacznie różni się od obserwowanego na szyi i reszcie ciała.

Z tego powodu warto preparat ten dobierać razem za konsultantką w drogerii. Jednym z najchętniej wybieranych przez kobiety, dość uniwersalnym odcieniem podkładu jest lancome teint idole ultra wear 021. Produkt ten występuje w szerokiej gamie kolorystycznej, dlatego każda kobieta znajdzie idealny dla siebie.

Podkład do cery mieszanej a trwałość i krycie

Drugim aspektem, który trzeba wziąć pod uwagę, w przypadku cery mieszanej jest trwałość i stopień krycia podkładu. Zazwyczaj ten typ skóry charakteryzuje się niedoskonałościami i widocznymi porami. Z tego powodu warto wybrać produkt, który zminimalizuje ich widoczność.

Dodatkowo ze względu na dużą ilość wytwarzanego sebum, musi być lekki i trwały. Wszystkie te kryteria spełnia podkład lancome idole ultra wear. Gwarantuje on pełne krycie, a dodatkowo jest odporny na pot i wilgoć. Jednocześnie nie zapycha skóry i umożliwia jej swobodne oddychanie, co w przypadku cery mieszanej jest wyjątkowo istotne.

Skład podkładu do cery mieszanej

Kolejnym aspektem, który trzeba wziąć pod uwagę, podczas wyboru podkładu dla cery mieszanej jest jego skład. Najlepiej sięgnąć po bezzapachowe formuły, aby były odpowiednie również dla kobiet o wrażliwej skórze.

Niezwykle ważne jest, aby podkład był niekomedogenny i testowany pod kontrolą dermatologiczną. Jeżeli skład produktu pozostawia wiele do życzenia, najprawdopodobniej preparat ten będzie zapychał naszą skórę i może pogorszyć jej stan.

Powiązane artykuły