Szukaj
Close this search box.

Regulatory pokojowe. Czy pomogą zmniejszyć zużycie gazu?

ogrzewanie w domu

Spis treści

Właściciele domów, duży ogrzewają je gazem, na pewno bardzo mocno zastanawiają się nad tym, w jaki sposób ograniczyć zużycie gazu, tym samym zmniejszyć wysokość rachunków, koszty związane z użytkowaniem domu. Rozwiązaniem jest oczywiście posiadanie sprawnej instalacji, energooszczędnego kotła, jak również montaż regulatorów pokojowych, dzięki którym swobodnie możemy sterować temperaturą w pomieszczeniach.


Bardzo dużo inwestorów decyduje się na to, aby wybrać ogrzewanie gazowe do ogrzewania domu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, głównie dlatego, że nie musimy posiadać dużej kotłowni, kocioł możemy swobodnie zainstalować praktycznie w dowolnym miejscu, gdzie doprowadzimy instalację, nie musimy również kupować paliwa, magazynować opału, dokładać do pieca i czyścić go. Samo ogrzewanie gazowe jest oczywiście bardziej ekologiczne, niż pellet, węgiel, ekogroszek.

Ogrzewanie gazowe wymaga przede wszystkim sprawnej instalacji, energooszczędnego kotła, odpowiedni aparatury sterującej w tym takiego rozwiązania, jak regulatory pokojowe.

Zobacz także: https://www.gazetatargowa.pl/gazowe-ogrzewanie-domu-jakie-ma-plusy/

Czym są regulatory pokojowe i jakie są ich zalety?


Regulatory pokojowe to niewielki urządzenia, które swoim wyglądem przypominają tabliczkę czekolady. Zadaniem jest sterowanie pracą kotła gazowego. Najczęściej stosowane są regulatory pokojowe bezprzewodowe, dzięki którym nie ma konieczności podpinania kabla łączącego regulator z piecem.

Działanie polega na tym, że ustawiamy wybraną przez nas temperaturę, a piec uruchamia się, aby taką temperaturę osiągnąć. Gdy zostanie ona osiągnięta, piec się automatycznie wyłącza i ponownie uruchamia dopiero wtedy, gdy temperatura spada. Takie regulatory kupimy w sklepie https://sklep.vinstal.pl/


Główna zaleta regulatorów pokojowych to oczywiście zmniejszenie ilości gazu, który jest potrzebny do osiągnięcia  komfortu grzewczego. Wiąże się to oczywiście z dużymi oszczędnościami.

Czy ogrzewanie gazem jest ekologiczne?

Oczywiście, że tak. Wybór ogrzewania gazowego jest bardzo dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy zależy nam na niskiej emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Jest to bardzo dobra alternatywa dla węgla, a także dla ekogroszku.

Dzięki ogrzewaniu gazowemu przyczyniamy się do tego, że powietrze będzie bardziej czyste. Samo ogrzewanie nie wymaga również kupowania opału, magazynowania go, jak również usuwania i utylizacji popiołu, a także innych, ubocznych efektów spalania. Pod tym względem gaz to rozwiązanie czyste i ekologiczne. 

Powiązane artykuły