Szukaj
Close this search box.

Singer Jazz Festival

jazz festiwal

Spis treści

W tym roku wystąpią zarówno legendarni artyści, jak i młodzi twórcy, poszukujący nowych brzmień i sprawnie łączący różne gatunki muzyki pod wspólnym jazzowym mianownikiem. Większość koncertów dostępnych będzie także w transmisjach on-line. 

Singer Jazz Festival otworzy koncert „Od Gershwina do Weila” w wykonaniu Włodek Pawlik Trio. Słynnemu pianiście towarzyszyć będą: Paweł Pańta (kontrabas) i Cezary Konrad (perkusja). Ten koncert to spotkanie klasycznych mistrzowskich kompozycji z mistrzowską interpretacją. To wielka wydarzenie artystyczne, w którym będzie można uczestniczyć na żywo zarówno w Synagodze im. Nożyków, jak i w wersji on-line.

Innym wielkim gościem Festiwalu będzie włoski gitarzysta i kompozytor Francesco Bruno, również znany już i bardzo ceniony w Polsce

Na Festiwalu wystąpi kilkakrotnie, z własną grupą oraz z kilkoma polskimi składami. Jego pierwszy koncert “Blue sky above the dreamers” odbędzie się w Synagodze im. Nożyków. Muzykowi towarzyszyć będą: Francesco Bruno (gitara), Pierpaolo Principato (piano), Alessandro Marzi (perkusja), Fabrizio Cucco (gitara basowa). Również ten koncert udostępniony będzie kanałami wirtualnymi. Francesco Bruno wystąpi dwukrotnie w Hard Rock Cafe: z Trio Jachna/Kądziela/Gwadera          i z Jerzy Małek Trio oraz na Scenie Letniej Teatru Żydowskiego          z grupą Szymon Łukowski Trio. Osoby zainteresowane osobą   i twórczością tego włoskiego muzyka mogą uczestniczyć w spotkaniu, które poprowadzi Adam Baruch, dyrektor Singer Jazz Festival. Warto pamiętać o niezwykle ekspresyjnym i wyrazistym saksofoniście   i kompozytorze litewskim – Liudasie Mockūnasie. Jego twórczość łączy jazz i muzykę klasyczną, bo artysta jest wielbicielem obu tych obszarów.  Na warszawskim Festiwalu stworzy niezwykły projekt muzyczny  z Mikołajem Trzaską. Wystąpią z nimi Paweł Szpura (kontrabas) i Jacek Mazurkiewicz (kontrabas). Koncert odbędzie się w klubie Pardon ToTu . Liudas Mockūnas także będzie gościem Katarzyna Montgomery.

Powiązane artykuły