Szukaj
Close this search box.

Sposób na łupież pstry – maść

leczenie lupiezu

Spis treści

Łupież pstry to grzybica, która występuje na skórze. Wywoływana jest przez drożdżaki z grupy Malassezia. Najczęściej schorzeniem tym dotknięte są osoby młode, które charakteryzuje nadmierna potliwość. Zdarzają się też przypadki objęcia schorzeniem w przypadku dzieci i osób starszych. Łupież pstry częściej występuje u mężczyzn aniżeli u kobiet. Jest to choroba zakaźna. Na ryzyko zakażenia wpływa między innymi otyłość, klimat, czynniki hormonalne, niska odporność organizmu, częste wizyty w solarium. Przy walce z tym schorzeniem, skuteczna będzie z pewnością maść na łupież pstry.

Objawy łupieżu pstrego

Schorzenie, jakim jest łupież pstry odznacza się następującymi objawami:

• wysypka,
• beżowe lub jasno różowe plamki o małych rozmiarach, które następnie ciemnieją i są brązowe.

W miarę rozwoju choroby powyższe plamy łączą się w jedno, wielkie brązowe przebarwienie. Charakteryzuje się ono tym, że jest wysoce nieestetyczne. Warto nadmienić, że pierwsze objawy łupieżu pstrego bardzo często mylone są z bielactwem. Często z właśnie tego rodzaju przeświadczeniem pacjenci udają się do lekarzy dermatologów i dopiero tam uzyskują rzetelną informację na temat tego, jakie schorzenie ich dotknęło dzięki wszechstronnej diagnostyce. W kolejnych etapach choroby zmiany powstałe na skórze zaczynają się łuszczyć przez to, że skóra w miejscach dotkniętych chorobą jest niezwykle wysuszona. Ten stan powoduje bardzo nieprzyjemne swędzenie. Grzybica versicolor w największej ilości przypadków ujawnia się w miejscach takich jak skóra pleców, klatka piersiowa, ramiona, kark, szyja. Wyróżnia się również łupież pstry na głowie oraz w okolicach twarzy. Jaka powinna być dobra maść na łupież pstry? Dobra maść na łupież pstry powinna być stworzona z odpowiednio oraz starannie dobranych składników.

Łupież pstry leczenie maść

Zanim jednak zdecydujemy się na wybór konkretnego produktu, należy skonsultować tę decyzję z lekarzem, aby mieć pewność, że chorujemy na ten właśnie rodzaj schorzenia. Odpowiednio dobrana maść na łupież pstry jest najczęściej dostępna wyłącznie na receptę. Kuracja maścią najczęściej trwa około dwa – trzy tygodnie. Kurację należy kontynuować również dwa tygodnie po ustąpieniu objawów. Gdy objawy nie ustępują przez dłuższy czas, należy udać się do dermatologa. Oto składniki, które powinna zawierać najlepsza maść na łupież pstry:

• siarczek selenu,
• pirytionian cynku,
• siarczan sodowy,
• roztwór glikolu propylenowego,
• klotrimazol,
• flukonazol,
• terbinafina.

Powyżej wymienione składniki są nieocenione w zwalczaniu powstałego grzyba. Dla osób chorujących na łupież pstry maść bez recepty jest również dostępna. Wystarczy udać się do najbliższej apteki i zapytać. Farmaceuci z pewnością nam pomogą.

Podsumowanie

lupiez Pstry objawy

Łupież pstry to choroba zakaźna, której rozpoznanie w niektórych przypadkach w warunkach domowych jest niezwykle trudnym zadaniem. Warto zatem zanim rozpoczniemy kurację na własną rękę przy wykorzystaniu maści bez recepty, udać się do dermatologa, który wykona profesjonalną diagnozę naszego stanu zdrowia. Dzięki temu będziemy mieli pewność, jaka dokładnie choroba nas dotknęła. Dzięki odpowiednio dobranych lekach przez specjalistów, chorobę da się szybko zażegnać. Warto jednak pamiętać o systematycznym korzystaniu z przepisanych farmaceutyków zgodnie z dołączoną ulotką. Niewskazane jest przekraczanie zaleconych przez lekarza dawek, ponieważ może to spowodować wystąpienie niechcianych skutków ubocznych.

Powiązane artykuły