Szukaj
Close this search box.

Sposoby na sprzątanie w domu

porzadki w domu

Spis treści

Sprzątanie w domu to jeden z obowiązków, którego nie da się lubić. Poświęcanie swojego wolnego czasu na sprzątanie, wycieranie kurzy, odkurzanie i mycie podłóg i wiele innych obowiązków sprawia, że niechętnie się do tego zbieramy. Jednak istnieją sposoby dzięki którym sprzątanie w domu stanie się łatwiejsze i zajmować będzie mniej czasu. Koniecznie przekonaj się jak o to zadbać i zdecyduj się na wykorzystanie poniższych pomysłów. Dzięki nim staniesz się gospodynią idealną, która w swoim domu ma zawsze czysto.

Zacznij od pomieszczeń, które są największe i najbardziej wymagające

Najłatwiej zacząć od pomieszczeń, które są największe i jest w nich najwięcej do zrobienia. Na początku masz więcej energii, dzięki czemu bez trudu poradzisz sobie z trudniejszymi zadaniami. Zacznij od łazienki i kuchni, ponieważ czeka tam na Ciebie najwięcej trudnych zabrudzeń. Na koniec zostaw sobie pomieszczenia, w których jest nieco mniej pracy, czyli salon, sypialnia i przedpokój. Dodatkowo pamiętaj, by na początku sprzątać meble i inne elementy wyposażenia, a dopiero potem przejść do czyszczenia podłóg. Najpierw odkurzanie, a na samym końcu zmywanie podłóg.

Stosuj środki czystości domowej roboty

Jeśli ceny środków czystości dostępnych w sklepach Cię przerażają staraj się wykorzystać produkty, które masz pod ręką. Doskonale do czyszczenia sprawdza się ocet, soda oczyszczona i kwasek cytrynowy. Ocet świetnie nabłyszcza, dezynfekuje i pomaga pozbyć się kurzu. Doskonale sprawdza się również do mycia okien i szyb. Soda oczyszczona wybiela i pomaga poradzić sobie z trudnymi zabrudzeniami w kuchni i łazience. Jej stosowanie poleca się do czyszczenia fug. Kwasek cytrynowy idealnie sprawdzi się do usuwania kamienia. Wystarczy wymieszać go z niewielką ilością wody, a następnie nałożyć mieszankę na miejsce, w którym stworzył się kamień. Pozostawić na kilkanaście minut, a kamień zniknie.

Sprzątaj regularnie

Ustal sobie jeden lub dwa dni w tygodniu na sprzątanie, dzięki czemu będziesz miała mniej pracy do zrobienia. Regularne sprzątanie sprawia, że meble, podłogi i armatura w domu jest czysta i nie trzeba spędzać dużo czasu na usunięcie powierzchownego zabrudzenia. Jeśli jednak będziesz sprzątać raz w miesiącu lub rzadziej to niestety usunięcie powstałych w tym czasie zabrudzeń może być trudne i zajmie i dużo czasu.

Zacznij sprzątać z głową i przekonaj się, że bycie gospodynią to nic trudnego. Wystarczy, że będziesz stosować się do wyżej wymienionych zasad, a wykonywanie takich obowiązków domowych stanie się dla Ciebie łatwiejsze.

Powiązane artykuły