Szukaj
Close this search box.

Spotkania online z polskimi artystami młodego pokolenia

koncert online

Spis treści

Na końcówkę 2020 roku zaplanowano premiery dwóch wyczekiwanych przez fanów polskiej muzyki albumów – koncertowego krążka „Męskie Granie 2020” oraz „mniejszeodtrzech”, debiutu ulubienicy internautów Magdy Beredy. W ramach cyklu #premieraonline obędzie się wirtualne spotkanie z Darią Zawiałow, Igo i Królem, którzy przewodzili tegorocznej Orkiestrze Męskiego Grania. Natomiast Magda Bereda stanie się kolejną bohaterką cyklu #EmpikMusicLive – nie tylko opowie o pracy nad płytą, lecz także zagra 30-minutowy koncert.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Męskie Granie 2020: Daria Zawiałow, Igo, Król – wtorek, 8 grudnia, godz. 18:00

Premiera albumu „Męskie Granie 2020”(prod. Mystic Production) stanowi okazję do spotkania z czołówką najciekawszych polskich wykonawców młodego pokolenia: Darią Zawiałow, Igo i Królem. Rozmowę o niezwykłej edycji Męskiego Grania poprowadzi Agnieszka Szydłowska. Artyści odpowiedzą również na pytania fanów.

To był szczególny rok. Z powodu pandemii zamiast zaplanowanej trasy odbył się tylko jeden koncert Męskiego Grania, bez udziału publiczności, za to transmitowany na żywo w Internecie. Mimo tych okoliczności artyści i organizatorzy stworzyli wyjątkowe widowisko, którego wierny zapis oddany zostaje teraz w ręce słuchaczy.

Na czele Orkiestry stanęli charyzmatyczni Daria Zawiałow, Igo oraz Król. Nie bali się odważnych i zaskakujących wyborów muzycznych. Wśród nich znalazły się między innymi takie hity, jak „Bananowy song” grupy Vox czy „Zanim zrozumiesz” Varius Manx oraz legendarne już utwory, jak „Korowód” Marka Grechuty i zespołu Anawa, „Boskie Buenos” Maanamu czy „Płoną góry, płoną lasy” Czerwonych Gitar. Na płycie „Męskie Granie 2020” można też usłyszeć Katarzynę Nosowską z gościnnym udziałem Maty, Bass Astral x Igo, Darię Zawiałow z zespołem (z gościnnym udziałem Tomasza Organka) oraz Króla, któremu na scenie towarzyszył Waluś Kraksa Kryzys.

#EmpikMusicLive – Magda Bereda – piątek, 10 grudnia, godz. 18:00

#EmpikMusicLive to cykl koncertów i rozmów z artystami wokół ich premierowych albumów. Tym razem bohaterką muzycznego spotkania będzie Magda Bereda. Podczas wydarzenia promującego jej nowy album „mniejszeodtrzech”(prod. e-Muzyka) artystka zagra 30-minutowy koncert, a także odpowie na pytania fanów dotyczące jej twórczości.

Sama mówi o sobie, że jest „zwykłą dziewczyną, która kocha śpiewać, tworzyć muzykę i zarażać uśmiechem”, ale to jedna z najbardziej wpływowych osób polskiego Internetu według magazynu Forbes. Cała jej kariera rozpoczęła się właśnie w sieci. To tam Magda eksperymentowała z muzyką. W 2017 roku jej poczynania zaczęły cieszyć się bardzo dużą popularnością. Od tego czasu zgromadziła 80 milionów wyświetleń i setki tysięcy fanów na portalach społecznościowych.

Przyszedł czas na debiutancką płytę młodej piosenkarki. Krążek składa się z kompozycji stworzonych w większości przez samą artystkę. Jeden utwór został napisany przez Margaret, która opisała w nim niezwykłą więź łączącą Magdę z jej fanami. Album „mniejszeodtrzech” w dwóch słowach to prawdziwa szczerość.

Powiązane artykuły