Spotkanie z Roksaną Węgiel w ramach „Piątków z Nową Muzyką”

koncert roksany

Spis treści

Roksana Węgiel kolejny raz odwiedziła warszawskie Studio U22. Tym razem młoda artystka zaprezentowała swój najnowszy materiał, który znalazł się na reedycji wydanego w czerwcu albumu „Roksana Węgiel”. Wydawnictwo wzbogacone zostało o cztery premierowe utwory, które wokalistka zaśpiewała na żywo podczas spotkania z fanami. Koncert odbył się w ramach inicjatywy ZPAV „Piątki z Nową Muzyką”.

Roksana Węgiel ponownie pojawiła się na scenie U22. Tym razem przedstawicielka młodej sceny zaprezentowała reedycję debiutanckiej płyty „Roksana Węgiel”, a także teledysk promujący to wydawnictwo. Najnowsze utwory podkreślają cały warsztat wokalny debiutantki. Artystka potrafi „ryknąć” z przepony, wdrożyć do śpiewu chrypkę, czy zaśpiewać delikatnie, wręcz balladowo. O tym wszystkim publiczność mogła przekonać się podczas specjalnie przygotowanego na ten wieczór mini koncertu.

Reedycja płyty zawiera cztery premierowe kawałki, które promuje singiel „MVP”. „Most Valuable Player” to przypomnienie o tym, że każdy powinien myśleć o sobie jak o „najważniejszym graczu”. Utwór ma nie tylko ważne przesłanie, ale także mocną warstwę muzyczną, za którą stoją Steve Manovski oraz Jason Vaughan (współpracował z Britney Spears, Kygo czy Ellie Goulding).

Klimat piosenki podkreślony został przez dynamiczny i nowoczesny teledysk

Spotkanie odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV „Piątki z Nową Muzyką”, a poprowadził je Tomasz Dereszyński.

Roksana Węgiel to triumfatorka Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2018. Nagranie występu, którym zwyciężyła w Junior Eurovision Song Contest oraz teledysk do utworu „Anyone I Want To Be” biło rekordy popularności w serwisie YouTube i łącznie obejrzało je ponad 42 mln osób. Roksana wystąpi jako gość specjalny Eurowizji dla Dzieci 2019 już 24 listopada w Gliwicach.

Zdj. Darek Kawka/ZPAV

Powiązane artykuły