Szukaj
Close this search box.

Sunrise Festival 2019 za nami!

sunrise festival

Spis treści

Zakończył się Sunrise Festival 2019. Przez 3 dni na terenie byłego lotniska w Podczelu bawiło się ponad 100 tys osób. To absolutny rekord. Na 5 spektakularnych scenach wystąpiło blisko 100 artystów z całego świata. 

Armin van Buuren, Oliver Heldens, Afrojack, Don Diablo, Martin Solveig, Nervo, Jamie Jones, Fedde Le Grand, W&W, Noisecontrollers, Tchami, Malaa, Alok, Headhunterz, Adam Beyer, Joris Voorn, DJ Kuba & Neitan, Kris, Dirty Rush & Gregor Es, Bartes, DUSS, Neevald to tylko niektórzy, których sety rozbrzmiewały w piątek, sobotę i niedzielę.

Przełomem okazały się wielkie debiuty

Po raz pierwszy na Sunrise Festival rozbrzmiała scena z muzyką hardstyle. Wystąpiła tam czołówka tego gatunku. Wśród gwiazd między innymi Keltek i Frontliner, którzy przyciągnęli tłumy. Zupełną nowością była też scena UNITED ANTS, na której wystąpili między innymi Nic Fanciulli, Steve Lawler i Andrea Oliva. Ants to projekt prosto z Ibizy znany na całym świecie, dlatego nic dziwnego, że w Podczelu przy rytmach tej sceny bawiły się tysiące osób.

Każdy dzień obfitował w koncerty największych światowych gwiazd. W piątek parkiet przy scenie Red wypełnił się po brzegi podczas występu Armina van Buurena, który wielokrotnie był wybierany najpopularniejszym DJ’em na świecie. Na scenie Blue zachwycił Paul van Dyk – legenda muzyki trance. Ogromną rzeszę fanów przyciągnął też Oliver Heldens – pionier future house oraz Fedde Le Grand znany chociażby z przeboju „Put Your Hands Up For Detroit”.

Sobota to popis ulubieńca polskiej publiczności – Don Diablo

Na swoim występie Holender zgromadził prawdziwe tłumy serwując uczestnikom swoje największe przeboje. Sporym zaskoczeniem okazał się moment, gdy Don zagrał utwór Czesława Niemena. Tego dnia w rytmach dutch house zachwycił Afrojack. Nie zabrakło też Martina Solveiga, znanego z wielu przebojów. Wisienką na torcie była scena Black dla fanów muzyki techno. Tam prym wiódł Adam Beyer z żoną Idą Engberg oraz Jamie Jones.

Ostatni dzień festiwalu to kumulacja gwiazd. Na scenie No Redemption po raz pierwszy w Polsce wystąpił duet Tchami x Malaa. Na specjalnie przygotowanych platformach artyści wręcz oczarowali publikę wytaczając najcięższe działa z gatunku bass house. Debiut w naszym kraju zaliczył też duet The Chainsmokers. Amerykanie oczarowali publikę swoimi przebojami i potężną dawką muzyki bassowej.

Ich występ został okrzyknięty jednym z najlepszych podczas tegorocznej edycji festiwalu

Nie zawiódł też Timmy Trumpet, który zamknął tegoroczną edycję imprezy mocno energetycznym setem. Wielki powrót na Sunrise Festival zaliczył Chuckie oraz trio Brohug. Prawdziwą gratką dla fanów brzmień sprzed lat okazała się scena Blue, gdzie rozbrzmiały najważniejsze klasyki muzyki trance. I w tym dniu nie obyło się bez zaskoczeń. Wielką niespodzianką okazał się show Edyty Górniak, która wystąpiła razem z Gromee’m. Wokalistka dała niezwykły popis wokalny śpiewając znane uczestnikom hity. Podczas występu Ibranovskiego na scenie No Redemption pojawili się znani raperzy: Malik Montana i Mr. Polska, którzy rozkręcali publiczność swoimi przebojami.

Podczas trzech dni niesamowitej zabawy usłyszeliśmy niemal wszystkie gatunki muzyki elektronicznej: house, trance, techno, progressive, bass, future, hardstyle, electro, dutch, psy i big room. Muzyce towarzyszyła zapierająca dech w piersiach scenografia i oszałamiające pokazy pirotechniczne.

W festiwalowym miasteczku SunCity nocowało około tysiąca osób

Mieszkańcy mogli korzystać z wysokiej klasy sanitariatów, strefy gastronomicznej i rozrywkowej, gdzie znalazł się między innymi ogromny basen, specjalnie przygotowana plaża z palmami i leżakami oraz wiele innych atrakcji.

Było magicznie, ale co najważniejsze – bezpiecznie. Obyło się bez większych incydentów, co podkreślają służby, które pracowały przy festiwalu.

Kolejna, 18. już edycja festiwalu za rok! Oficjalna data zostanie ogłoszona już niebawem. Sunrise Festival to jeden z największych klubowych eventów w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku impreza odbyła się w dniach 19-21 lipca.

Powiązane artykuły